29 січня 2013 у приміщенні Інституту стратегічних досліджень була проведена експертна зустріч «Перспективи розвитку після 2015 року. Майбутнє, якого ми прагнемо» в рамках процесу національних консультацій з питань Порядку Денного Розвитку після 2015 року.

 

29 січня 2013 у приміщенні Інституту стратегічних досліджень була проведена експертна зустріч «Перспективи розвитку після 2015 року. Майбутнє, якого ми прагнемо» в рамках процесу національних консультацій з питань Порядку Денного Розвитку після 2015 року.

Фасілітатором Національних консультацій є Ольга Миколаївна Балакірєва, завідувач відділу моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», голова правління ГО «Український інститут соціальних досліджень». В обговоренні взяли участь Андрій Єрмолаєв - Директор Інституту стратегічних досліджень, Юрій Каракай – Радник Президента України, Керівник Департаменту реформ у соціальній сфері Адміністрації Президента України, Даніленко Анатолій – Заступник директора ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Олена Макарова – Заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім.В.М.Птухи НАНУ, а також багато інших провідних науковців, представників НУО та експертної спільноти.

Декларація Тисячоліття Організації Об’єднаних націй, прийнята у 2000 році на Саміті Тисячоліття ООН і затверджена 189 державами світу, започаткувала процес досягнення світовою спільнотою визначених  до 2015 року результатів у сферах, де нерівномірність глобального людського розвитку  виявилася найгострішою. Для Україні було адаптовано Цілі Розвитку Тисячоліття, які є орієнтирами розвитку, узагальненими і кількісно вимірюваними.

За три роки до 2015 року Організація Об’єднаних Націй оголосила відкритий та всеохоплюючий процес визначення та формування пріоритетів та цілей розвитку на період після 2015 року. Національні консультації з підготовки Порядку денного після 2015 року триватимуть до кінця березня 2013 року. Національні консультації -  унікальна можливість для України брати активну участь у формуванні глобальної стратегії розвитку, долучитись до формування глобального бачення  майбутнього, якого ми прагнемо,  та пріоритетів розвитку.

До Національних консультацій залучено представників центральних органів влади, неурядових організацій, профспілок, академічних кіл, молоді, малого та великого бізнесу, вразливих груп населення тощо з метою визначення суспільної думки та позиції стосовно майбутнього, якого ми прагнемо.

Андрій Єрмолаєв, Директор Інституту стратегічних досліджень, відмітив, що Національні консультації та результати експертної зустрічі допоможуть сформулювати пропозиції України, які мають враховуватися при підготовці глобального Порядку денного розвитку після 2015 року. Серед таких пропозицій – соціалізація економічної моделі, поновлення глобальних ресурсів, демілітаризація економіки, встановлення сталої різноманітності, перехід від освіти до глобального просвітництва.

Олена Макарова, Заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, відмітила, що ІДСД НАНУ приймає участь у розробці пріоритетів Порядку денного розвитку після 2015 року у соціальній сфері. Пані Макарова зауважила, що питання бідності та нерівності мають бути в центрі суспільної уваги.

Василь Мельник, Голова відділу епідеміологічних та організаційних проблем у фтизіо-пульмонології Національного інституту фтизіатрії та пульмонології, підкреслив, що соціально небезпечні хвороби, виступаючи індикатором соціально-економічного розвитку, вимагають більшої уваги під час підготовки Порядку Денного Розвитку після 2015 року.

Три основоположні принципи (права людини, рівність і сталий розвиток) виступають загальними основними  елементами, що потребують розгляду та вирішення шляхом перетворюючих змін з урахуванням прогнозованих  глобальних тенденцій і проблем, з якими люди стикатимуться після 2015 року. Запропоновано створити обмежений перелік конкретних і універсальних цілей, досягнення яких сприятиме поліпшенню економічного та соціального розвитку, забезпеченню екологічної стійкості, а також миру і безпеки в даному регіоні і на місцях.

Ця експертна зустріч дала можливість активно висловити чисельні коментарі та пропозиції з питань підготовки Порядку Денного Розвитку після 2015 року. Всі учасники висловили велику зацікавленість у підготовці Порядку Денного Розвитку після 2015 року, однак зауважили, що такі важливі питання потребують більше часу та погодилися провести наступну зустріч з питань підготовки Порядку Денного Розвитку після 2015 року у середині лютого.

Запрошуємо всіх зацікавлених у процесі підготовки Порядку Денного Розвитку після 2015 року відвідати веб-сайт “MyWorld” (www.myworld2015.org) та висловити свою думку. Цей веб-сайт надає можливість будь-кому вибрати 6 з 16 питань, які становитимуть найбільшу цінність в їх житті.

Ваш голос має значення!!!

Більше інформації на: http://www.undp.org.ua/ua/media/45-prosperity-poverty-reduction-and-mdgs/1513-post-2015-development-agenda-national-consultations-in-ukraine