Київ, Україна, 6 лютого 2013 - Новообрані члени Парламентського Комітету із прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин зустрілися з Головою Представництва МОМ в Україні паном Манфредом Профазі. Голова Комітету пан Валерій Пацкан зазначив, що Верховна Рада зацікавлена у експертному досвіді МОМ, коментарях до законопроектів, а також у співпраці з Організацією задля допомоги українцям за кордоном.

Голова Представництва МОМ запевнив членів Комітету в готовності Організації поглиблювати співпрацю із законодавчою владою в Україні. «Адаптація українського законодавства до найкращих світових практик має вирішальне значення для захисту прав українських мігрантів за кордоном, так само як прав іноземців та осіб без громадянства в Україні, а також для поліпшення міграційного менеджменту Української Держави», – сказав пан Профазі.

Діалог між Україною та ЄС щодо безвізового режиму, допомога МОМ в евакуації українських громадян із гарячих точок, протидія торгівлі людьми, потреби українських трудових мігрантів, пов’язані з міграцією процесу в Криму – ці та інші питання було обговорено під час зустрічі. Окрім Голови Комітету пана Валерія Пацкана, у зустрічі взяли участь народні депутати пп. Мустафа Джемілєв, Іван Попеску та Богдан Бенюк.

МОМ та Верховна Рада України в грудні 2011 року підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю, покликаний об’єднати зусилля із поліпшення українського законодавства в сферах управління міграцією, протидії торгівлі людьми, захисту прав переміщених осіб та національних меншин. Меморандум передбачає проведення консультації між Верховною Радою та МОМ щодо збільшення соціальних, економічних та культурних здобутків від міграційних процесів та мінімізації потенційних негативних наслідків.

За останні роки Представництво МОМ в Україні посприяло розробці понад 20 визначальних законодавчих актів у сфері міграції, таких як Концепція Державної міграційної політики та Закон «Про протидію торгівлі людьми». 

Більше інформації на: http://iom.org.ua/ua/