7 лютого 2013 року відбулась зустріч членів Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин з Регіональним представником Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні Олдріхом Андрисеком.

7 лютого 2013 року відбулась зустріч членів Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин з Регіональним представником Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні Олдріхом Андрисеком.

Олдріх Андрисек зауважив, що УВКБ ООН в України прагне тіснішої співпраці з Комітетом Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин задля гармонізації українського законодавства у сфері надання притулку з міжнародними та європейськими стандартами.

Зокрема мова йде про гармонізацію: (1) Закону України „Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту” (від 8 липня 2011 р.), (2) національного законодавства з вищезгаданим Законом (для забезпечення прав заявників, які шукають міжнародного захисту в Україні), (3) стандартів біометричних документів для: осіб, які потребують додаткового захисту та осіб без громадянства, (4) розробки Закону щодо процедури визначення безгромадянства в Україні, (5) врегулювання правового статусу та прав раніше депортованих кримських татар.   

Голова Комітету Валерій Пацкан звернув увагу Регіонального представника УВКБ ООН  на те, що питання міграції, біженців, надання притулку в Україні, етнонаціональної політики належать до пріоритетних напрямків діяльності Комітету.  Співпраця Комітету з УВКБ ООН в Україні сприятиме вдосконаленню українського законодавства та приведення його до міжнародних стандартів згідно із зобов’язаннями України відповідно до Конвенції ООН про статус біженців та Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

Під час зустрічі члени Комітету висловили своє бажання співпрацювати з УВКБ ООН в Україні, обмінюватись досвідом у сфері міграції та захисту прав біженців, а також брати участь у проектах, які стосуються напрямків діяльності Комітету.

У  зустрічі взяли участь:

з боку УВКБ ООН  в Україні -

Регіональний Представник Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек;

радник з правових питань Представництва УВКБ ООН Дмитро Плечко;

з боку Комітету -

Голова Комітету Валерій Пацкан;

Голова підкомітету з питань міжнаціональних відносин Іван Попеску;     

Голова  підкомітету  з  питань  етнополітики,  прав  корінних народів та національних меншин України, жертв політичних репресій Мустафа Джемілєв;

завідувач секретаріату Комітету Володимир Сімон;

головний консультант секретаріату Юрій Бузницький. 

Більше інформації на: http://unhcr.org.ua/uk/novini/novyny/939-zustrich-z-komitetom-z-pitan-prav-lyudini-natsionalnikh-menshin-i-mizhnatsionalnikh-vidnosin