2012 рік,м.Київ,Україна – Організація ООН Жінки здійснює програму «Підвищення відповідальності щодо фінансування ґендерної рівності - Співробітництво ЄС/ООН з ґендерної рівності (2011-2015 рр.) Програма фінансується ЄС та Іспанією, і ставить за мету підвищення об’єму та ефективного використання донорської допомоги, державних ресурсів для здійснення національних зобов’язань з ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Програма впроваджується у тісному співробітництві з Європейською Комісією (ЄС), МТЦ/МОП на засадах співпраці у галузі ґендерно-орієнтованого бюджетування та підвищення ефективності допомоги.

2012 рік,м.Київ,Україна – Організація ООН Жінки здійснює програму «Підвищення відповідальності щодо фінансування ґендерної рівності - Співробітництво ЄС/ООН з ґендерної рівності (2011-2015 рр.) Програма фінансується ЄС та Іспанією, і ставить за мету підвищення об’єму та ефективного використання донорської допомоги, державних ресурсів для здійснення національних зобов’язань з ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Програма впроваджується у тісному співробітництві з Європейською Комісією (ЄС), МТЦ/МОП на засадах співпраці у галузі ґендерно-орієнтованого бюджетування та підвищення ефективності допомоги. Під час впровадження Програми у 2012 році,були здійснені наступні заходи:

  • Програма ООН Жінки надавала експертну та технічну допомогу для розробки Концепції та проекту Державної програми із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 № 1002-р Концепція Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року була схвалена. Найближчим часом має бути прийнята Державна програма із відповідним фінансуванням.
  • У партнерстві з Фондом Фрідріха Еберта була проведена низка тренінгів у Полтаві та Львові з метою підвищення обізнаності ґендерних експертів, представників неурядових організацій та державних службовців місцевого рівня щодо проблем ґендерної рівності в контексті підвищення ефективності донорської допомоги; розвитку потенціалу учасників тренінгу щодо моніторингу фінансування ґендерної рівності з боку донорів та національного уряду; а також щодо визначення шляхів лобіювання ґендерного бюджетування на локальному рівні.
  • 27-28 листопада 2012 року, в м. Києві, Україна була організована Регіональна зустріч зацікавлених сторін «Відповідальність щодо забезпечення ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок у контексті глобального розвитку та механізмів підвищення ефективності допомоги і реформ». У зустрічі взяли участь представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представники Міністерства соціальної політики, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів України, представники ключових міністерств та відомств інших держав Східної Європи та Центральної Азії, основні донорські організації, що працюють у сфері ґендерної рівності та прав жінок, провідні експерти із Східної Європи та Центральної Азії, керівники жіночих неурядових організацій та представники ООН Жінки національного та міжнародного рівня.
  • В грудні 2013 року була проведена низка тренінгів для співробітників Міністерства соціальної політики,Міністерства економічного розвитку та торгівлі,Міністерства фінансів України та Уповноваженого верховної ради України з прав людини з метою підвищення знання/потенціалу співробітників щодо інтеграції концепції рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у програми соціально-економічного розвитку, механізмів координації допомоги та бюджетного процесу країни.
  • Продовжуючи проект Фонду Фрідріха Еберта, Програма ООН Жінки підтримала проведення кампаній з лобіювання ґендерно-орієнтованого бюджетування у чотирьох містах країни:

-       «Ґендерне бюджетування, як інструмент вдосконалення роботи лікарів загальної практики - сімейної медицини, які працюють на умовах договору»,місто Комсомольськ,Полтава;

-       «Запровадження ґендерного бюджетування у систему позашкільної освіти міста Житомира»;

-       «Підвищення якості естетичної освіти школярів у відповідності до потреб молоді», м. Чугуїв, Харківська область.

-       «Вирішення проблеми йододефіциту серед вагітних жінок міста Луцьк», Волинська область.

За результатами проведення компаній місцеві уряди у чотирьох містах визнали ґендерно-орієнтоване бюджетування ефективним інструментом розподілу бюджетних коштів. Рекомендації кампаній були включені до регіональних соціально-економічних програм і фінансуються з місцевих бюджетів.

  • З метою підвищення потенціалу та відповідальності донорів та зацікавлених сторін щодо механізмів надання допомоги з ґендерної рівності в Україні,було проведене картографічне дослідження донорської допомоги відповідно до національних зобов’язань. Публічне оприлюднення результатів планується на лютий-березень 2013 року.

Більше інформації на сайті: ООН Жінки: Звіт за 2012 рік

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ