14 лютого 2013 р. Фондом Народонаселення ООН підтримано танцювальний флеш-моб на Майдані Незалежності у рамках глобальної кампанії з протидії насильству над жінками «Мільярд протестів».

14 лютого 2013 р. Фондом Народонаселення ООН підтримано танцювальний флеш-моб на Майдані Незалежності у рамках глобальної кампанії з протидії насильству над жінками «Мільярд протестів»

 

14 лютогоце не тільки день усіх закоханих, а також день, коли активісти з усього світу підтримують проведення креативних заходів з метою привернути увагу до проблеми насильства щодо жінок у всьому світі та активізації тих організацій, які працюють у сфері протидії насильству щодо жінок. Так званий «V-Day» - це всесвітній рух активістів з метою подолання насильства щодо жінок та дівчат.

 

На честь п’ятнадцятої річниці , V-Day розпочав свою найбільш амбітну кампанію – Мільярд протестів. Концепція кампанії проста. Якщо взяти до уваги, що кожна третя жінка у світі зазнає насильства протягом свого життя, виходить, що більше 1 мільярда жінок на цій планеті страждають від насильства. 14 лютого, ФН ООН підтримав організацію танцювального флеш-мобу на Майдані Незалежності в Києві. Вперше в Україні, як і в ще 197 країнах світу, люди танцювали, щоб сказати «Досить! Насильство припиняється вже сьогодні!».

 

До кампанії приєдналися: міжнародна організація "Право на здоров`я" (HealthRight International), Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ, ГО "Центр - Розвиток Демократії", Міжнародний жіночий правозахисний центр "Ла Страда Україна", Київське міське відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ, активісти, волонтери, усі небайдужі.

 

Після акції учасники спілкувались із пресою. Звертаючись до учасників, Пані Нузхат Есан, Представник ФН ООН в Україні, зазначила, що, за даними опитування ПРООН-ЄС від 2010 р, насильство в родині зазнавали особисто 44% громадян України, в більшості випадків ними виявлялись жінки та діти. Близько 75% жертв різних видів насильства ніколи не зверталися по допомогу. Пані Есан також наголосила, що знаково, що у День всіх закоханих, ми, чоловіки і жінки, взяли на себе більш глибоке зобов’язання дотримуватись принципів прав людини та любові до всіх людей.

 

Більше інформації на: http://www.unfpa.org.ua/news/218.html