Відзначаючи Міжнародний жіночий день, ми не можемо не згадати події минулого року, коли були здійснені жахливі акти насильства щодо жінок і дівчаток, і не замислитися над тим, як позбавити від цього наше майбутнє.

Одна дівчина померла в результаті групового зґвалтування. Ще одна покінчила життя самогубством через ганьбу, тоді як ганьба мали відчувати її ґвалтівники. Підлітки були обстріляні з близької відстані лише за те, що вони хотіли щось дізнатися.

Ці страшні злочини, які викликали справедливе обурення у всьому світі, - частина набагато більш масштабної проблеми, що існує практично в кожному суспільстві і що виявляється у всіх сферах життя.

Подивіться на знайомих вам жінок. Подумайте про тих з них, кого ви цінуєте, в родині і в своєму оточенні. І усвідомте, що існує статистична ймовірність того, що багато хто з них колись зазнали насильства. Ще більше таких, хто втішав сестру або подругу, яка розповіла про свою біду і почуття ненависті до ґвалтівника.

У цьому році в Міжнародний жіночий день нехай наше почуття обурення спрямує нас до практичних дій. Ми оголошуємо, що будемо домагатися переслідування за злочини проти жінок і що ніколи не допустимо, щоб жінки розплачувалися за пережиті ними ж знущання. Ми знову зобов`язуємося викорінювати цю глобальну загрозу здоров`ю, де б вона не таїлась, вдома або на роботі, в районах, охоплених війнами, або в благополучних країнах, або в умах людей, які дозволяють зберігатися цій формі насильства.

Ми також даємо особливу обіцянку жінкам, які перебувають в умовах конфліктів, де сексуальне насильство занадто часто застосовується як засіб приниження супротивника шляхом знищення його гідності.

До цих жінок ми звертаємося зі словами: «Організація Об`єднаних Націй з вами». Я, як її Генеральний секретар, заявляю, що забезпечення благополуччя всіх, хто постраждав від сексуального насильства в умовах конфліктів, повинно бути нашою головною турботою. Я доручаю моїм старшим радникам включити боротьбу з сексуальним насильством в число першочергових завдань всієї нашої діяльності в області миротворчості та підтримання миру.

Система Організації Об`єднаних Націй здійснює кампанію «Спільно покінчимо з насильством щодо жінок», в основі якої лежить простий, але переконливий принцип - всі жінки і дівчатка володіють основоположним правом жити, не піддаючись насильству.

Цього тижня в Нью-Йорку на сесії Комісії зі становища жінок проводиться найбільший захід Організації Об`єднаних Націй, присвячений питанню викорінення насильства щодо жінок. Цей захід має дати максимальний ефект - і ми будемо наполегливо домагатися прогресу після його завершення.

Я вдячний тим багатьом урядам, групам і приватним особам, які беруть участь у цій кампанії. Закликаю всіх приєднатися до нашої роботи. Незалежно від форми вашої підтримки, фінансової чи моральної, ви можете приєднатися до всесвітньої кампанії, покликаної покласти край цій несправедливості і забезпечити жінкам і дівчатам стабільність, безпеку і свободу, яких вони заслуговують.

http://www.un.org/ru/events/womensday/