20 березня 2013 року - 

Сьогодні в багатьох країнах світу вперше відзначають Міжнародний день щастя. Відповідне рішення було прийняте під час Генеральної асамблеї минулого року за ініціативи Бутану. 

Сьогодні в багатьох країнах світу вперше відзначають Міжнародний день щастя. Відповідне рішення було прийняте під час Генеральної асамблеї минулого року за ініціативи Бутану.

В резолюції 66/281 ООН визнала актуальність щастя та благополуччя загальнолюдськими цінностями та важливе значення їх відображення в завданнях державної політики. Також, ООН визнала необхідність застосування більш комплексного,справедливого і збалансованого підходу до економічного зростання, який сприяє сталому розвитку, викоріненню бідності та забезпеченню щастя і благополуччя всіх народів.

Організація Об`єднаних Націй закликала усі держави-членів ООН, міжнародні та регіональні організації, а також громадянське суспільство, включаючи неурядові організації та приватних осіб, відзначати Міжнародний день щастя відповідним чином, у тому числі шляхом проведення просвітницьких заходів.

В своєму посланні з нагоди Міжнародного дня щастя Генеральний секретар ООН зазначив:  

Прагнення до щастя лежить в основі людських бажань. Люди у всьому світі хочуть мати щасливе життя, яке приносить задоволення, не відчуваючи страху і нужди і перебуваючи в гармонії з природою.

Разом з тим, наразі базовий матеріальний добробут є недоступним для надто великого числа людей, що живуть у крайній бідності. А інші живуть в умовах постійної загрози, які створюють соціально-економічні кризи, насильство і злочинність, погіршення стану навколишнього середовища та явища, пов’язані із зміною клімату.

Під час Конференції Організації Об`єднаних Націй з питань сталого розвитку «Ріо +20», яка відбулась минулого року держави-​​члени ООН погодилися з необхідністю збалансованого підходу до сталого розвитку шляхом пов`язання його трьох основних компонентів: економічного зростання, соціального розвитку та охорони навколишнього середовища. Вони визнали, що для прийняття більш зважених стратегічних рішень необхідна розробка більш широких показників оцінки прогресу на додаток до показників валового внутрішнього продукту.

Я із задоволенням відзначаю зусилля ряду урядів по розробці стратегій, заснованих на всеосяжних показниках добробуту. Я закликаю інших послідувати цьому прикладу.

У цей перший Міжнародний день щастя я закликаю всіх зміцнювати прихильність всебічному і сталому розвитку людського потенціалу і знову заявити про своє зобов`язання допомагати іншим. Сприяючи загальному благу, ми самі стаємо багатшими. Співчуття сприяє щастю і допомагає побудувати майбутнє, якого ми прагнемо.