ООН, Нью-Йорк, 21 березня 2013 року - Сьогодні світ відзначає перший Міжнародний день лісів та дерева, що націлений на підвищення обізнаності щодо сталого управління, збереження та сталого розвитку усіх видів лісів заради поточного та наступних поколінь.

ООН, Нью-Йорк, 21 березня 2013 року - Сьогодні світ відзначає перший Міжнародний день лісів та дерева, що націлений на підвищення обізнаності щодо сталого управління, збереження та сталого розвитку усіх видів лісів заради поточного та наступних поколінь.

Ліси мають життєво важливе значення для нашого благополуччя. Вони покривають майже третину земної кулі і забезпечують неоціненне розмаїття соціальних, економічних та екологічних благ. Три чверті прісної води надходить з лісових районів водозбору. Ліси стабілізують та запобігають зсувам на схилах, вони захищають прибережні території від цунамі та штормів. Більше 3 мільярдів людей використовують деревину як паливо, приблизно для 2 млрд. людей ліс – це засіб для існування та їхній основний дохід, 750 мільйонів живуть у них.

Із проголошенням Міжнародного дня лісу і дерев, Організація Об`єднаних Націй створила нову платформу для підвищення обізнаності про важливість усіх видів лісових екосистем до сталого розвитку.

Ліси знаходяться на передовій різнонаправлених потреб. Урбанізація та споживчі потреби зростаючого населення пов`язані з вирубкою лісу для великомасштабного сільського господарства і видобутку цінної деревини, нафти і корисних копалин. Часто шляхи, які забезпечують інфраструктуру для цих підприємств полегшують доступ іншим користувачам лісу, які ще більше погіршують біорізноманіття.

Ліси займають центральне місце в боротьбі зі зміною клімату. Вони зберігають більше вуглецю, ніж є в атмосфері. Вирубка лісів та зміни у землекористуванні становлять 17 відсотків викидів двоокису вуглецю, що є пов’язано з діяльністю людини. Так як погодні умови змінюються у зв`язку зі зміною клімату, великі лісові масиви стають все більш уразливими. Це підкреслює актуальність глобальних, всеохоплюючих, легальних домовленостей щодо зміни клімату, які стосуватимуться викидів парникових газів та заохочуватимуть охорону та стале управління лісами.

Незважаючи на ці величезні проблеми, є й обнадійливі ознаки. За останнє десятиліття глобальні темпи вирубки лісів скоротилося майже на 20 відсотків. На теперішній час нам необхідно активізувати зусилля щодо захисту лісів, в тому числі шляхом їх включення до цілей сталого розвитку та в програму розвитку на період після 2015року.

"В цей перший Міжнародний день лісу і дерев, я закликаю уряди країн, бізнес та всі сектори суспільства до скорочення вирубки лісів, запобігання деградації лісів, скорочення масштабів бідності та сприяння сталому існуванню для всіх залежних від лісів народів", - Генеральний секретар ООН, Бан Кі-мун, зазначив у своєму повідомленні сьогодні.

Подробиці: http://www.un.org/ru/events/forestsday/