1 березня 2013 року, Київ, Україна – Напередодні Міжнародного жіночого дня Регіональне представництво Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) провело спеціальний показ для преси документального фільму «Нові стіни. Жінки-біженки в Східній Європі» .

1 березня 2013 року, Київ, Україна – Напередодні Міжнародного жіночого дня Регіональне представництво Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) провело спеціальний показ для преси документального фільму «Нові стіни. Жінки-біженки в Східній Європі» . 

Фільм, знятий минулого року в Україні, Білорусі та Молдові іспанською режисеркою Паулою Паласіос, пропонує новий погляд на те, як жінки, які стали жертвами переслідувань, справляються з труднощами, що випали на їх долю. Він також відображає їхній особистий досвід вимушеного переселення у країни Східної Європи. 

Як пояснює Ванно Нупеч, Заступник Регіонального Представника УВКБ ООН: «Ми хотіли привернути увагу українських медіа до проблем особливої категорії - жінок-біженок та познайомити ближче з ними - через призму кіно та безпосереднього спілкування з героїнями фільму, знайомства з їх культурою, національними прикрасами та кухнею».

Розширення Європейського Союзу на схід звело нові стіни і посунуло такі країни як Білорусь, Молдова та Україна на передову міжнародних міграційних потоків.

Жінки частіше за інших біженців стають найбільш уразливими. У цьому документальному фільмі зображено долі п’яти жінок-біженок, які рятувалися від переслідувань у рідних Афганістані, Демократичній Республіці Конґо, Ірані, Узбекистані та Росії в пошуках притулку, безпеки та нового дому.

«Я шукаю історії людей. Намагаюся дізнатися, чому ці жінки залишили свої країни та як вони потрапили сюди..» , - розповідає  фільму Паула Паласіос.

Паула Паласіос відома українському глядачеві за фільмом «Жінки без паузи», що демонструвався на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA».

Авторка фільму підкреслює, що «Нові стіни» - це документальний фільм про «батьківщину, кордони, захист, сім’ю, ідентичність… найбільш важливі речі в житті, які героїні фільму втратили. Він змушує задуматися, чому ми так захищаємо території, на яких живемо».

Роботу над фільмом «Нові cтіни. Жінки-біженки у Східній Європі»  було закінчено у серпні 2012 року. Прем’єрний і єдиний показ відбувся в Києві 17 вересня минулого року.

Виробництво фільму фінансувалося документальним каналом Аль-Джазіра за підтримки Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, Іспанського фонду захисту жінок та здоров’я та Посольства Королівства Норвегії в Україні. Фільм був озвучений послом доброї волі УВКБ ООН – Барбарою Хендрікс.

Більше інформації: http://unhcr.org.ua/uk/novini/novyny/964-uvkb-oon-provodit-pokaz-filmu-dlya-presi-pro-zhinok-bizhenok-v-skhidnij-evropi