Нью-Йорк, 21 березня 2013 р. – Організація Об‘єднаних Націй презентувала перші результати дослідження у якому прийняли участь люди з усього світу, щоб допомогти державам-членам ООН визначитися із пріоритетами розвитку світу у період після 2015 року, коли Цілі Розвитку Тисячоліття (ЦРТ) перестануть діяти.

Головні тези під назвою «Глобальний діалог розпочався» були доставлені більш ніж стам державам-членам ООН. Очікується, що новий політичний порядок денний буде побудований на основі ЦРТ та результатах конференції ООН зі сталого розвитку «РІО+20».

«Ми змінюємо те, яким чином рішення будуть прийматися на глобальному рівні», – каже Олав Кьорван, Помічник Генерального секретаря ООН і Директор Бюро з питань політики Програми розвитку ООН. – «Люди хочу приймати участь у визначенні світу, в якому вони хочуть жити. Таким чином ми надаємо їм таку можливість, використовуючи цифрові медіа, а також інтерв‘ю».

Вже на ранніх етапах дослідження, можна стверджувати про існування трьох ключових пріоритетів, що можуть бути включеними до порядку денного розвитку світу у період після 2015 року:

  • По-перше, досягнення результатів ЦРТ має бути пришвидшено та адаптовано до таких сучасних викликів, як зростаюча нерівність та вплив глобалізації.
  • По-друге, під час консультацій з‘ясувалося, що необхідно розробити універсальний порядок денний заради усунення таких проблем, як деградація навколишнього середовища, безробіття та насильство.
  • По-третє, люди хочуть приймати участь не тільки у формуванні нового порядку денного розвитку, проте й слідкувати за його виконанням.

«Люди прагнуть приймати участь у глобальних консультаціях», - каже Джон Гендра, Співголова Групи розвитку ООН по ЦРТ та заступник виконавчого директора Жінки ООН. – «Звичайно, цей звіт є лише попереднім. Не дивлячись на це, вже можна стверджувати, що нерівність – це глобальна проблема, а люди по усьому світу закликають до ґендерної рівності та включення прав жінок до самого центру порядку денного розвитку у період після 2015 року.»

Гендра також зазначив, що нові пріоритети в цілому узгоджуються з доповіді Групи розвитку «Розуміючи майбутнє, якого ми хочемо».

ООН вдалося долучити до опитуванні більш ніж 200 000 осіб з 189 країн світу за допомогою поєднання цифрових засобів комунікацій, додатків для мобільного телефону, конференцій, а також традиційних опитувань, що нарешті були запущені у Нью-Йорку минулого тижня.

Команда ООН у держава-членах прикладає усіх зусиль заради запевнення, що групи, які зазвичай не мали доступу до глобальних процесів – наприклад, жінки, корінні народи, молодь та інваліди – включені до процесу визначення пріоритетів розвитку, важливих для їх спільнот.

У Перу та Еквадорі Команда ООН плідно співпрацює із громадами з регіону річки Амазон.

В Уганді за допомогою СМС вдалося залучити 17 000 осіб до голосування.

У Замбії дискусії з приводу порядку денного розвитку у період після 2015 року проходять під керівництвом Першої пані країни, Касеби Сата, та інших зірок мистецтва та спорту.

Є кілька шляхів, яким чином можна брати участь у розробці наступної програми розвитку: національні консультації в більш ніж 100 державах-членах; одинадцять тематичних консультацій з таких питань, як нерівність, забезпечення продовольчої безпеки та доступ до води. Люди продовжують вносити свої ідеї за допомогою веб-сайту World We Want 2015, і голосують за шість з 16 пріоритетів в ході опитування МІЙ СВІТ 2015.

Висновки глобального опитування будуть представлені ​​Генеральному секретарю ООН, главам держав і урядів, що візьмуть участь в роботі Генеральної Асамблеї ООН у 2013 році, а також Відкритій робочій групі по цілям сталого розвитку.

Доповідь "Глобальний діалог починається" буде представлена Групі високого рівня з порядку денного розвитку у період після 2015 року під час зборів експертів на Балі в кінці цього місяця під головуванням прем`єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона і президента Еллен Джонсон-Серліф з Ліберії та Сусіло Юдхойоно Індонезії.