24 березня 2013 - Два десятиліття тому Всесвітня організація охорони здоров`я оголосила про надзвичайну ситуацію із туберкульозом у світі і незабаром започаткувала глобальну стратегію боротьби з ТБ, яка була в кінцевому підсумку прийнята майже в кожній країні. Більше 50 мільйонів людей з тих пір успішно вилікувалися від цієї хвороби, і було врятовано 20 мільйонів життів.

 

Послання Генерального секретаря ООН

З приводу Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

24 березня 2013

Два десятиліття тому Всесвітня організація охорони здоров`я оголосила про надзвичайну ситуацію із туберкульозом у світі і незабаром започаткувала глобальну стратегію боротьби з ТБ, яка була в кінцевому підсумку прийнята майже в кожній країні. Більше 50 мільйонів людей з тих пір успішно вилікувалися від цієї хвороби, і було врятовано 20 мільйонів життів.

У світі вже досягнута Ціль Розвитку Тисячоліття зупинити і повернути назад епідемію туберкульозу до 2015 року. Ми знаходимося на шляху до досягнення глобальної мети – 50-процентного скорочення смертності від рівня 1990 року, хоча Африка і Європа як і раніше відстають у її досягненні.

Нові діагностичні засоби, ліки і багатообіцяючі вакцини мають потенціал для подальшого прискорення прогресу в боротьбі проти туберкульозу, який до цих пір вбиває 1,4 мільйонів людей на рік - більше, ніж будь-яка інша інфекційна хвороби, і навіть більше за СНІД. Але дві перешкоди стоять на шляху.

По-перше, з’явилися штами туберкульозу, які не реагують на препарати першої лінії. У всьому світі, за оцінками, 630 000 осіб, що інфіковані лікарсько-стійкою формою туберкульозу. Він покладає новий тягар на пацієнтів, їх сім’ї, системи охорони здоров`я, і загрожує неможливістю досягнути успіху.

Друга проблема полягає в необхідності фінансування. Стійкість до лікарських засобів є величезним доповненням до бюджету охорони здоров`я: лікування цієї форми коштує принаймні в 10 разів більше, ніж ТБ із лікарською чутливістю. Країни з низьким і середнім рівнем доходів вже оплачують дві третини рахунків за лікування ТБ і боротьбу із недугом. Вони залежать від міжнародного співтовариства у забезпеченні третини, що залишилася.

У цей Всесвітній день боротьби із туберкульозом світ, який проходить трохи більше ніж за 1000 днів до терміну виконання Цілей Розвитку Тисячоліття, вирішальне значення маєте те, чи зможуть ці країни дозволити собі витрати на запобігання смертності від туберкульозу та стримування його поширення. Проблема припинення розповсюдження туберкульозу має посідати центральне значення в нашому житті.

Більше інформації: http://www.stoptb.org/events/world_tb_day/