14 березня 2013р. Женева – Рада ООН з прав людини сьогодні вранці ухвалила підсумковий звіт по Україні в рамках Універсального періодичного огляду (УПО). Назар Кульчицький, Урядовий Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини, заявив, що зі 145-ти отриманих рекомендацій Україна прийняла 115 у повному обсязі та 3 були прийняті частково. Після ґрунтовного вивчення питання Україна відхилила 27 рекомендацій.

14 березня 2013р. Женева – Рада ООН з прав людини сьогодні вранці ухвалила підсумковий звіт по Україні в рамках Універсального періодичного огляду (УПО). Назар Кульчицький, Урядовий Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини, заявив, що зі 145-ти отриманих рекомендацій Україна прийняла 115 у повному обсязі та 3 були прийняті частково.

Після ґрунтовного вивчення питання Україна відхилила 27 рекомендацій. Україна заявила про готовність працювати над всіма питаннями, піднятими в рамках другого циклу огляду. Вона високо оцінила участь громадянського суспільства та його внесок до процесу підготовки до УПО.

Пані Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини привітала Україну з прийняттям рекомендацій Урядом України, проте наголосила на проблемі домашнього насильства та закликала державу прийняти рекомендацію № 11 щодо даного питання.

Російська Федерація, Узбекистан, Алжир, Куба, Іран, Філіппіни та Румунія взяли слово та зробили відповідні заяви щодо України. Доповідачі від країн вітали прийняття Україною рекомендацій, наданих їхніми державами, включаючи ті, що стосувались торгівлі людьми, ВІЛ/СНІДу, дотримання прав мігрантів та поваги до принципу невислання.

Такі організації як Amnesty International, COC Netherlands, and Human Rights Watch також виступили з офіційними заявами. Доповідачі від цих організацій висловили занепокоєння фактом неприйняття рекомендацій щодо розпалювання расової нетерпимості та заборони дискримінації за сексуально ознакою та гендерною ідентичністю.

 По завершенні засідання Рада ООН з прав людини ухвалила підсумковий звіт Універсального періодичного огляду України.

Більше інформації:http://www.undp.org.ua/ua/media/41-democratic-governance/1558-human-rights-council-adopts-outcomes-of-the-universal-periodic-review-of-ukraine