Організація Об`єднаних Націй, Нью-Йорк, 25 березня 2013 - Опитування, в якому взяло участь 200 000 осіб - серед яких більш ніж 5 500 українців, що робить Україну однією з найбільш активних країн в опитуванні - вибрали шість пріоритетів, які змінять їх життя. Їх вибір допоможе розробити порядок денний розвитку світу у період після 2015 року.

Організація Об`єднаних Націй, Нью-Йорк, 25 березня 2013 - Опитування, в якому взяло участь 200 000 осіб - серед яких більш ніж 5 500 українців, що робить Україну однією з найбільш активних країн в опитуванні - вибрали шість пріоритетів, які змінять їх життя. Їх вибір допоможе розробити порядок денний розвитку світу у період після 2015 року.

Чого люди найбільше хочуть в житті? Коли уряди формують наступний порядок денний розвитку світу, вони роблять це, щоб зробити життя людей кращим – таким чином це здається хорошою ідеєю, щоб залучити стільки людей, скільки можливо до цього процесу.

Минулого тижня ООН представила перший зріз "глобальної розмови", - звіти з 11 тематичних та 83 національних консультацій про те, яким чином може виглядати порядок денний розвитку світу у період після 2015 року. У понеділок поточні результати обстеження Мій Світ додали ще один вимір до цього обговорення.

Більше 200 000 людей з найвіддаленіших куточків планети - серед яких більш ніж 5500 українців – взяли участь у опитуванні за допомогою Інтернету, СМС та звичайних паперових анкет. З 16 варіантів відповіді, їм було запропоновано обрати 6, що зможуть змінити їх життя на краще.

Результати повинні спонукати уряд подивитися на себе зі. Один з трьох передових пріоритетів у світі в цілому (як чоловіків, так і жінок, для людей всіх віків і всіх типів країні) - це «чесний і відповідальний уряду". Люди не думають, що політики роблять велику роботу - чи, принаймні, вони вважають, що існує багато можливостей для поліпшення

Питання щодо ефективності урядів палко обговорювалися цього тижня Групою експертів високого рівня з розробки порядку денного розвитку світу у період після 2015 року на Балі. Зокрема, було піднято багато технічних питань. Як управління можна виміряти? Чи повинне це питання бути предметом окремої мети, або це буде більш «пристрій», що допомагатиме досягти інших результатів? Це хороші питання, які повинні бути вирішені. Однак те, що опитування говорить нам – якщо люди відчувають, що нова угода не допоможе їм змушувати свої уряди відповідати перед виборцями, за допомогою неї вдасться в повній мірі виконати намічені плани заради досягнення кращого майбутнього.

Два інші пріоритети, що послідовно входять в трійку лідерів для більшості груп, - це хороша освіта і краща система охорони здоров`я. Це своєчасне нагадування про те, що у той час як розмови з приводу пріоритетів розвитку світу у період після 2015 року мають орієнтуватися на нові цілі, які відсутні в Декларації тисячоліття, багато із них ще не були виконані. Люди як і раніше дбають про основу ЦРТ - не тільки охорону здоров`я та освіту, проте й їжу і воду. Очевидно, що ще багато роботи має бути зроблено у цій галузі. 

Звичайно, існують прогалини в ЦРТ, і результати опитування Мій Світ пропонують нагади урядами, які проблеми мають бути вирішеними. Працевлаштування посідає чільне місце разом із захистом від злочинності та насильства, що входять до топ-10 для більшості людей, займаючи вище, ніж четверте місце в деяких країнах. Для найбідніших людей в Бразилії, це найвищий пріоритет.

Одна річ, з якою борються архітектори наступного порядку денного розвитку світу, - це яким чином поєднати бідність та екологічні цілі в одній угоді. Це видно з опитування, люди піклуються про навколишнє середовище - але в основному про тут і зараз. У багатьох країнах захист лісів, річок і океанів входить до топ-10 пріоритетів, а отже люди реагують на загрози існуванню природних ресурсів навколо них. Попередження та приборкання зміни клімату – цей довгостроковий проект займає набагато нижче місце. Існує політична проблема – те, що світ має зробити, щоб уповільнити або зупинити зміну клімату, має бути зроблено зараз, навіть якщо більшість людей не можуть у повній мірі побачити впливу на майбутнє. 

Різні групи часто мають схожі пріоритети, проте існують деякі інтригуючі відмінності. Дуже бідні, як правило, ставлять високу пріоритетність "підтримці людей, які не можуть працювати", - ще один спосіб заявити про нагальну необхідність підвищити їх добробут, проте багаті люди роблять це рідко. Очевидно, що уряди, які бажають впровадити ефективні системи соціального захисту - один із самих вірних способів припинення крайньої бідності – завдають важкого удару багатим платникам податків, гроші яких ідуть на оплату допомоги бідним верствам населення. Але дослідження також показує, яким чином це має значення для життя людей. У бідних країнах люди старше 60 років ранкують доступність робочих місць на четвертому місці в їхньому списку пріоритетів для змін. Однак в багатьох країнах мова йде про найменше значення цього положення для населення у віці після 60 років. Можливо, через те, що вони отримують чи отримуватимуть пенсії і їм не потрібно працювати у старостів.

Результати глобального опитування Мій Світ додають додатковий вимір до результатів, отриманих під час консультацій. Найголовніше, вони дають нам тверду кількісну інформацію про те, як різні люди оцінюють значення різних пріоритетів. Опитування не про те, хто кричить голосніше за всіх. Радше воно було створено, щоб побачити, що турбує людей найбільше. Саме через це, коли уряд сяде, щоб виробити угоду з нової структури розвитку, вони не зможуть сказати, що вони не знають, чого хочуть люди. Мій Світ говорить їм про голосно і ясно.

На основі статті пана Пола Ледда, Голова Команди з розробки порядку денного розвитку світу у період після 2015 року Програми розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН), що була вперше опублікована в The Guardian: http://www.guardian.co.uk/global-development/poverty-matters/2013/mar/25/my-world-survey-post-2015-cue 

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ