Об`єднані нації , Нью Йорк, 7 квітня 2013 - З нагоди 19-ої річниці геноциду в Руанді, ми пам`ятаємо, що більше ніж 800,000 невинних людей віддали своє життя; ми шануємо тих, хто вижив и чия непохитність продовжує нас надихати; і ми віддаємо належне тим – тим небагатьом, на жаль, - хто став на захист своїх побратимів.

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР

--

   Послання з нагоди Дня пам`яті жертв геноциду в Руанді

 7 квітня 2013

З попелу геноциду, Руанда встановила новий шлях, по якому рухається до більш мирного і справедливого суспільства. Я закликаю народ і уряд Руанди продовжувати сприяти зміцненню духу і діалогу, необхідного для зцілення, примирення і відновлення.

Організація Об`єднаних Націй працює щодня, щоб винести уроки з ситуації Руанди і  запобігти повторенню подібних жахів. Мій Спеціальний радник з попередження геноциду відслітковує  ознаки потенційних проблем в світі. «Відповідальність за захист» - це принцип, що зайняв своє місце. Ми зміцнюємо наші можливості для посередництва, фактів, превентивної дипломатії і мирного врегулювання спорів. І ми фокусуємося на спеціальних процедурах ООН та інших механізмах по захисту прав людини, які відіграють вирішальну роль раннього попередження.

Ми також домоглися величезних успіхів у боротьбі з безкарністю. Підозрювані у скоєнні геноциду та інші потенційні злочинці по всьому світу тепер знають, що вони будуть притягнуті до відповідальності перед Міжнародним кримінальним судом,та іншими міжнародними трибуналами або національними судами. Міжнародний кримінальний трибунал по Руанді продовжує вершити правосуддя, у співпраці з Руандою та іншими державами. Міжнародне кримінальне правосуддя є свідченням нашої колективної рішучості протистояти найбільш тяжким злочинам. Нова ера відповідальності є реальною.

Запобігання геноциду є спільною відповідальністю. Держави повинні виконувати свої зобов`язання за міжнародним правом, щоб запобігти зловживанням і захистити своє населення. Всі разом, ми повинні вийти за рамки слів і ефективно захистити людей в небезпеці. І персонально, ми повинні виховувати в собі мужність, щоб піклуватися - і рішучість- щоб діяти. Тільки вирішуючи ці проблеми, ми можемо відповідати рішучості тих, хто вижив і по-справжньому вшанувати пам`ять тих, хто загинув у Руанді 19 років тому.

Більше інформації: http://www.un.org/en/preventgenocide/rwanda/commemoration/annualcommemoration.shtml

Download "Tugire Ubumwe - Let`s Unite!" graphic novel for educational purposes about the Rwanda genocide for young audiences from: http://www.un.org/en/preventgenocide/rwanda/education/education.shtml