Організація Обєднаних Націй, Нью Йорк, 07 квітня 2013 року – Цьогорічний День здоровя бє на сполох про мовчазного глобального убивцю: підвищений кровяний тиск або захворювання відоме як гіпертонія. У кожного третього дорослого спостерігаються ознаки даного захворювання, що є причиною смертності як у розвинених, так і у малорозвинених державах.

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР

--

   Послання з нагоди ВСЕСВІТНЬОГО

ДНЯ здоровя

 7 квітня 2013

Підвищений кров’яний тиск є першопричиною для розвитку серцево-судинних захворювань; досить часто не діагностуєтсья, оскільки симптоми зустрічаються досить рідко. Хорошою новиною можна вважати той факт, що виявлення на початковій стадії та відносно нескладні кроки можуть суттєво знизити ризик виникнення серцевих нападів, серцевої недостатності та інсультів. Ось чому ООН заохочує всіх дорослих регулярно перевіряти кров’яний тиск у закладах охорони здоров’я.

Здоровий спосіб життя дозволяє продовжити ваше життя на кілька років. Докази є неоднозначними. Проте, споживання солі у готових стравах, збалансоване харчування, відмова від вживання алкоголю, регулярні фізичні вправи, уникнення стресу та відмова від тютюнових виробів знижують ймовірність виникнення підвищення кров’яного тиску та інших наслідків, таких як інфаркти та інсульти.

Привернення уваги до проблем, пов’язаних із гіпертонією, є ключем до вирішення серцево-судинних захворювань, які відносяться до чотирьох смертоносних неінфекційних захворювань. Три інші захворювання: рак, хронічні респіраторні захворювання та діабет, рівень захворюваності якими спостерігається повсюди, особливо у країнах із низьким та середнім достатком та особливо серед молоді.   Найбільш вразливими є країни, які не можуть собі дозволити соціально-економічні наслідки втрати значної частини працівників через хвороби та передчасну смертність. Це і ті ж країни, що не можуть дозволити оплату лікування та догляд.

Я вітаю зростаючий глобальний імпульс для вирішення неінфекційних захворювань. На засіданні Генеральної Асамблеї у вересні 2011 року країни взяли на себе зобовязання вжити заходів. Відтоді,  Всесвітня організація охорони здоровя разом із партнерами розробила план дій по вирішенню неінфекційних захворювань у період до 2020 року. 

Зниження гіпертонії є важливим елемнтом цього плану дій, а також того, що кожен з нас може взяти у ньому участь. Давайте бути обізнаними про власний рівень кровяного тиску і тим самим сприятимемо обізнаності громадськості про проблему гіпертонії.

Детальніше наhttp://www.who.int/campaigns/world-health-day/2013/ru/index.html