4-5 квітня 2013 р. в Національному Медичному Університеті відбулася щорічна Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я, на тему «Слідкуйте за своїм кров`яним тиском - скоротіть ризик інфаркту та інсульту».


4-5 квітня 2013 р. в Національному Медичному Університеті відбулася щорічна Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я, на тему «Слідкуйте за своїм кров`яним тиском - скоротіть ризик інфаркту та інсульту».

Конференція була організована спільно Міністерством охорони здоров’я України, Національною академією медичних наук України, Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця та Бюро ВООЗ в Україні.

На конференції були присутніми багато високоповажних гостей, серед яких Міністр охорони здоров’я України, Р.В. Богатирьова, Митрополит Вишгородський і Чорнобильський, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Його Високопреосвященство Павло, перший заступник голови КМДА, В.П. Корж, Ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця В.Ф. Москаленко, представник Європейського Бюро ВООЗ Н.О. Король, член-кореспондент РАМН, професора В.З. Кучеренко (Перший Московський державний медичний університет імені І.М. Сєченова, РФ), професор Т.Лінна (Каролінський інститут, Швеція), професор В.М. Флоря (Академія «Штефан чел Маре» МВС РМ, Республіка Молдова), професора А. Лісєц (Установа «Pro Vita», Хорватія), професор М.В. Щавєльова (Білоруська медична академія післядипломної освіти, Республіка Білорусь).

На першому пленарному засіданні було представлено 12 доповідей, серед яких було презентовано відкриту лекцію ректора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця академіка В.Ф. Москаленка на тему «Актуальні проблеми здоров’я та охорони здоров’я у ІІІ тисячолітті». На другому пленарному засіданні було заслухано 18 доповідей та проведено круглий стіл «Актуальні проблеми регламентації та реалізації права на охорону здоров’я» (модератори – проф. Я.Ф. Радиш та проф.Т.С. Грузєва).

Основними напрямами роботи конференції стали: «Профілактика, виявлення та лікування гіпертонії», «Сучасні стратегії розвитку в контексті нової європейської політики «Здоров`я -2020», «Зміцнення та реформування систем охорони здоров`я», «Медико-демографічні проблеми, старіння населення і здоров`я», «Особливості та тенденції популяційного здоров`я, нові виклики та загрози», «Боротьба з ХНІЗ та соціально небезпечними хворобами», «Профілактичні стратегії в охороні здоров`я», «Соціально-економічні детермінанти здоров`я», «Екологічні проблеми громадського здоров`я», «Доступність і якість медичної допомоги, ПМСД, сімейна медицина», «Медико-соціальне забезпечення старших вікових груп», «Менеджмент в охороні здоров`я», «Фінансування охорони здоров`я», «Правові та етичні засади охорони здоров`я».

Всесвітня організація охорони здоров`я як керівний і координуючий орган в міжнародній діяльності з охорони здоров`я, щорічно, починаючи з 1950 p., 7 квітня відзначає Всесвітній день здоров`я, який пов`язано з введенням в дію Статуту ВООЗ в 1948 р. Метою Всесвітнього дня здоров`я є привернення уваги світової спільноти до найважливіших проблем громадського здоров`я. Підвищена увага до проблем артеріальної гіпертензії обумовлена тим, що вона є провідним чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань, які в найбільшій мірі формують глобальний тягар хвороб та рівні смертності населення.

За даними ВООЗ, в 2008 р. від серцево-судинної патології померло 17,3 млн. осіб, що склало 30% усіх випадків смерті. З цього числа 7,3 млн. осіб померло від ішемічної хвороби серця і 6,2 млн. - в результаті інсульту.

Більше 80% випадків смерті від хвороб системи кровообігу відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу – до них належить і Україна. За прогнозними даними до 2030 р. від вказаної патології може померти близько 23,6 млн. людей.

У Всесвітній день здоров`я 2013 р. ВООЗ допомагає країнам в розробці серії пріоритетних заходів, спрямованих на боротьбу з артеріальною гіпертензією. ВООЗ наголошує на необхідності поєднання загальнопопуляційних підходів, спрямованих на зниження ризиків на рівні всього населення, зі стратегіями, націленими на окремих осіб з груп підвищеного ризику або з виявленими захворюваннями. Дії на рівні всього населення, повинні включати політику щодо боротьби з тютюном, оподаткування з метою зниження споживання продуктів з високим вмістом жирів, цукру і солі, будівництво пішохідних і велосипедних доріжок для підвищення рівня фізичної активності, забезпечення правильного харчування дітей у школах. На груповому та індивідуальному рівнях потрібно забезпечити доступність медичних послуг, своєчасне виявлення чинників ризику та захворювань в закладах ПМСД, недороге ефективне лікування. Необхідно розширювати державні інвестиції в відповідні національні програми.

Україна як член ВООЗ та один із її засновників традиційно відзначає Всесвітній день здоров`я. Всесвітній день здоров`я надає унікальну можливість загострити увагу на проблемі боротьби з артеріальною гіпертензією, спонукати уряди, міжнародні організації, ділові кола, фахівців різних секторів і громадянське суспільство до активних дій, спрямованих на її вирішення. ВООЗ націлює на впровадження нового комплексного міжсекторального підходу до попередження серцево-судинних захворювань, підвищення рівня поінформованості населення і стимулювання обговорення питань збереження здоров`я та профілактики захворювань. Сприяння здоровому способу життя, створення сприятливих умов життя, забезпечення своєчасного, доступного і якісного лікування є важливими кроками для скорочення поширеності чинників ризику, насамперед, артеріальної гіпертензії, зменшення захворюваності і смертності від хвороб системи кровообігу.

Більше інформації за посиланням: http://nmu.ua/news-open.php?id_news=1238