4-5 квітня 2013 р. в Національному Медичному Університеті відбулась щорічна Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я, темою якого визначено гіпертонію –  «Слідкуйте за своїм кров`яним тиском - скоротіть ризик інфаркту та інсульту».

4-5 квітня 2013 р. в Національному Медичному Університеті відбулась щорічна Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я, темою якого визначено гіпертонію –  «Слідкуйте за своїм кров`яним тиском - скоротіть ризик інфаркту та інсульту».

Конференція була організована спільно Міністерством охорони здоров’я України, Національною академією медичних наук України, Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця та Бюро ВООЗ в Україні.

Відкрили конференцію вітальні промови Міністра охорони здоров’я України, члена-кореспондента НАМН України, професора Р.В. Богатирьової, Митрополита Вишгородського і Чорнобильського, Намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Його Високопреосвященства Павла, першого заступника голови КМДА, професора В.П. Коржа, Ректора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця академіка В.Ф. Москаленка, представника Європейського Бюро ВООЗ Н.О. Король, члена-кореспондента РАМН, професора В.З. Кучеренка (Перший Московський державний медичний університет імені І.М. Сєченова, РФ), професора Т.Лінна (Каролінський інститут, Швеція), професора В.М. Флоря (Академія «Штефан чел Маре» МВС РМ, Республіка Молдова), професора А. Лісєц (Установа «Pro Vita», Хорватія), професора М.В. Щавєльової (Білоруська медична академія післядипломної освіти, Республіка Білорусь).

На першому пленарному засіданні було представлено 12 доповідей, серед яких було презентовано відкриту лекцію ректора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця академіка В.Ф. Москаленка на тему «Актуальні проблеми здоров’я та охорони здоров’я у ІІІ тисячолітті».

На другому пленарному засіданні було заслухано 18 доповідей та проведено круглий стіл «Актуальні проблеми регламентації та реалізації права на охорону здоров’я» (модератори – проф. Я.Ф. Радиш та проф.Т.С. Грузєва).

Всесвітня організація охорони здоров`я як керівний і координуючий орган в міжнародній діяльності з охорони здоров`я, щорічно, починаючи з 1950 p., 7 квітня відзначає Всесвітній день здоров`я, який пов`язано з введенням в дію Статуту ВООЗ в 1948 р. Метою Всесвітнього дня здоров`я є привернення уваги світової спільноти до найважливіших проблем громадського здоров`я.

Підвищена увага до проблем артеріальної гіпертензії обумовлена тим, що вона є провідним чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань, які в найбільшій мірі формують глобальний тягар хвороб та рівні смертності населення.