Організація Об‘єднаних Націй, 23 квітня, 2013 року – Усі види книжок роблять надзвичайно вагомий внесок до освіти та розповсюдження культури та інформації. Різноманітність книг – це джерело збагачення, що має бути підтримано за допомогою правильної державної політики та захисту від одноманітності.

23 квітня було проголошено Всесвітнім днем книги та авторського права Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) у 1995 році. З того часу мільйони людей у більш ніж 100 країнах світу приймали участь у відзначенні цього дня у сотнях волонтерських організацій, шкіл, державних закладах, професійних групах та установах приватного бізнесу, сприяючи розповсюдженню інформації.

Протягом цього часу, Всесвітній день книги та авторського права отримав підтримку великої кількості людей з кожного континенту та з різних культурних традицій. Це дозволило їм відкрити для себе, максимально використовувати і досліджувати більш глибоко безліч аспектів видавничого світу: книги як вектори цінностей і знань і депозитарії нематеріальної спадщини; книги, як вікна на різноманітність культур і як інструменти для діалогу; книги в якості джерел матеріальних благ і захищені авторським правом твори письменників. Всі ці аспекти були предметом великої кількості інформаційно-пропагандистських та рекламних ініціатив. Не дивлячись на це, необхідно докласти ще безліч зусиль.

Цей день надає можливість порозмислити разом над тим, яким чином можна краще розповсюджувати культуру письмового слова та надати можливість індивідам, чоловіка, жінкам та дітям отримати до нього доступ за допомогою навчальних закладів та підтримки створення робочих місць у видавничій справі, книжкових магазинах, бібліотеках та школах. «Книги є нашими союзниками у поширенні освіти, науки, культури та інформації в усьому світі», - Ірина Бокова, Генеральний директор ЮНЕСКО, заявила у своєму посланні з нагоди Дня.

Більше інформації за посиланням: http://www.un.org/en/events/bookday/index.shtml