Програма ООН Жінки в Україні «Підвищення відповідальності щодо фінансування ґендерної рівності» у партнерстві з Фондом Фрідріха Еберта провели тренінг «Методологія ґендерного бюджетування». Даний тренінг є першим навчальним модулем школи «Ґендер і питання соціально-економічної справедливості», мета якої – посилити потенціал консультантів з ґендерної рівності та представників місцевих органів влади, щодо методології ґендерного бюджетування, а також її застосування у міських програмах соціального та економічного розвитку.

Програма ООН Жінки в Україні «Підвищення відповідальності щодо фінансування ґендерної рівності» у партнерстві з Фондом Фрідріха Еберта провели тренінг «Методологія ґендерного бюджетування». Даний тренінг є першим навчальним модулем школи «Ґендер і питання соціально-економічної справедливості», мета якої – посилити потенціал консультантів з ґендерної рівності та представників місцевих органів влади, щодо методології ґендерного бюджетування, а також її застосування у міських програмах соціального та економічного розвитку.

Учасниками дводенного тренінгу стали 28 осіб - адвокати з ґендерної рівності, ґендерні експерти, представники громадських організацій, місцевих органів влади з наступних міст країни: Київ, Херсон, Харків, Житомир, Львів, Черкаси, Бахчисарай, Гола Пристань.

Основними цілями навчального модулю були наступні:

  • підвищення обізнаності зацікавлених сторін щодо фінансування ґендерної рівності, зокрема, щодо індикатора з ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок у контексті глобального моніторингу зобов’язань Пусанської угоди;

  • поширення досвіду запровадження ініціатив ґендерного бюджетування на місцевому рівні,  який став результатом плідної співпраці між Програмою ООН Жінки і Фондом Фрідріха Еберта у 2012 році;

  • посилення потенціалу громадських організацій, державних органів виконавчої влади щодо методології ґендерного бюджетування та її застосування на місцевому рівні;

  • визначення проблемних сфер, що потребують впровадження ініціатив ґендерного бюджетування у пілотних містах України на період 2013 року;

  • розробка плану дій щодо впровадження ініціатив ґендерного бюджетування на 2013 рік.

Оксана Кисельова, національна координаторка програми ООН Жінки, розповідала про підходи щодо фінансування  ґендерної рівності на глобальному та національному рівнях.

Татьяна Іваніна, голова правління Полтавського обласного осередку «Ліга соціальних працівників», оприлюднила методологію ґендерного бюджетування та поділилася досвідом успішного впровадження ініціатив на місцевому рівні в Україні упродовж 2012 року.

Під час проведення тренінгу були започатковані численні ідеї та пропозиції щодо застосування ґендерного бюджетування на місцевому рівні. Результатом став розроблений під час тренінгу план дій на 2013 рік з чітко визначеними сферами запровадження ініціатив ґендерного бюджетування у пілотних містах країни.