Організація Обєднаних Націй, 25 квітня 2013 року - З тих пір як керівниками країн світу у 2000 році були прийняті Цілі розвитку, сформульовані в Декларації тисячоліття, склалася широка коаліція у складі урядів, підрозділів Організації Об`єднаних Націй, представників філантропічних та ділових кіл, що поставила перед собою за мету захистити сотні мільйонів людей від малярії. Збільшення обсягу міжнародного фінансування поряд зі зростанням політичної прихильності в ендемічних країнах спричинило значне збільшення числа профілактичних заходів та розширення доступу до діагностичного тестування і життєво важливих лікарських препаратів, завдяки чому вдалося врятувати від смерті більше мільйона чоловік.

 

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР

- -  

ПОСЛАННЯ З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ

ПРОТИ МАЛЯРІЇ

25 квітня 2013

Сформульована в Декларації тисячоліття мета - припинити і повернути у зворотній бік тенденцію до розширення масштабів малярії - сьогодні близька, і 50 країн успішно вирішують складні завдання, обумовлені малярією, щонайменше на 75 відсотків до 2015 року. Разом з тим, зберігаються і серйозні проблеми. Малярія як і раніше завдає значної шкоди найменш розвиненим країнам - перш за все в Африці, - і мільйони людей як і раніше позбавлені доступу до дієвих методів втручання.

В Африці від малярії кожну хвилину помирає одна дитина. Слабкість систем спостереження означає, що про випадки захворювання найчастіше не повідомляється, а уряди і Всесвітня організація з охорони здоров`я володіють занадто малим обсягом інформації про те, де відбуваються спалахи малярії і як змінюються тенденції, хоча спостерігаються і позитивні зміни у зборі даних. Зростаюча проблема резистентності малярійних паразитів до лікарських препаратів, а малярійних комарів - до інсектицидів ще більш ускладнює зусилля, направлені на боротьбу з цією хворобою, що загрожує життю людини та продуктивності її праці.

Останнім часом зростання обсягу коштів, що виділяються в усьому світі на боротьбу з малярією, зупинилося. Незважаючи на прийняття зобов`язань по виділенню половини ресурсів, необхідних для зведення практично до нуля смертності від малярії до 2015 року - крайнього терміну досягнення ЦРТ, дефіцит коштів як і раніше зберігається, складаючи близько 5 млрд. дол США на рік. Як наслідок, починає сповільнюватися діяльність з розширення масштабів ключових заходів по боротьбі з малярією в Африці, зокрема, це стосується поширення довговічних протимоскітних сіток з інсектицидною обробкою.

З тим щоб не допустити ще більшого розширення масштабів захворювання та продовжити роботу з ослаблення страждань хворих, особливо в 10 країнах, щонайбільше страждають від малярії, необхідно, щоб міжнародне співтовариство надало необхідні фінансові засоби для захисту всіх верств населення, що входять до групи ризику, і підтримало наукові дослідження та інновації, направлені на розробку нових засобів. Одне з пріоритетних завдань має полягати у поповненні ресурсів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Більше інформації за посиланням: http://www.who.int/campaigns/malaria-day/2013/en/index.html