Київ, 29 квітня 2013 року – у Міністерстві охорони здоров`я України відбулася презентація міжнародного інформаційно-освітнього проекту у сфері репродуктивного здоров’я і здоров`я матері та дитини.

Інформаційно-освітній проект «Комунікації  у сфері репродуктивного здоров`я і здоров’я  матері та дитини»  розроблений на основі попереднього досвіду роботи ЮНІСЕФ та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва щодо  здоров’я дітей та матерів в Україні, а також за результатами співпраці з Міністерством охорони здоров’я України.

В центрі уваги проекту – інформаційно-освітня робота з населенням з метою підвищення знань з питань репродуктивного здоров’я та здоров’я матері і дитини.

Завдяки дослідженням, що були проведені протягом 2012 року, було виявлено основні проблеми щодо материнського та дитячого здоров`я в Україні. За даними опитувань щодо знань та поведінки, тільки 62% жінок проходять гінекологічний огляд 1-2 рази на рік; а кожна п`ята жінка або пара мали досвід небажаної вагітності.

Однією із цілей інформаційних кампаній проекту буде покращення знань жінок та їх партнерів щодо небезпечних ознак протягом вагітності. Дослідження виявили, що лише 60% знають про небезпеку кровотечі та 47% про небезпеку високої температури під час вагітності.

Також проект має за мету покращити знання та навички медичних працівників із консультування пацієнтів щодо планування вагітності, безпечної вагітності та пологів, здоров’я та розвитку дітей від 0 до 3 років.

"За результатами наших досліджень, лише 40% населення України має позитивне ставлення до партнерських пологів. А лише 45% батьків читають та розповідають казки своїм дітям кожного дня", - розповіла Юкіе Мокуо, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні під час презентації. "Завдяки новому проекту ми зможемо підвищити знання батьків та вдосконалити послуги з консультування для того, щоб діти в Україні зростала здоровими та щасливими",- зазначила пані Мокуо.

Проект триватиме з 2013 по 2015 рік та впроваджується у Житомирській, Рівненській, Івано – Франківській областях та АР Крим, а також на національному рівні. Основними партнерами проекту є Міністерство охорони здоров`я, Національний проект «Нове Життя – нова якість охорони материнства та дитинства, обласні управління охорони здоров`я та Міністерство охорони здоров’я АР Крим, а також міжнародні партнери ЮНІСЕФ та Швейцарське бюро співробітництва.

За словами Гуідо Бельтрані, Директора Швейцарського бюро співробітництва, нова ініціатива буде спрямована на посилення результатів роботи у клінічній сфері, а інноваційні досягнення проекту на регіональному рівні можна буде розповсюджувати по всій території України.

З метою впровадження проекту, було підписано Меморандум про співпрацю між основними партнерами, зокрема Міністерством охорони здоров`я, Національним проектом «Нове Життя», ЮНІСЕФ та Швейцарським бюро співробітництва в Україні.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я Олександра Толстанова, метою цього Меморандуму є забезпечення співпраці та партнерства між Сторонами з метою підтримки впровадження Проекту «Комунікації у сфері репродуктивного здоров’я та здоров’я матерів та дитини» (на 2013 – 2015 рр.) та досягнення мети та цілей Проекту:

Мета: Покращення репродуктивного здоров’я та здоров’я матерів та дітей в Україні шляхом формування навичок здорового способу життя та ліпшого догляду за дітьми.

Цілі:
І. Зміцнення системи громадського здоров’я в Україні шляхом покращення знань фахівців у сфері комунікації щодо здорового способу життя та охорони здоров’я та розробки пропозицій щодо актів правового характеру у сфері охорони здоров’я.

ІІ. Чоловіки та жінки репродуктивного віку знають про права та послуги у сфері охорони репродуктивного здоров’я, користуються ними і ведуть більш здоровий спосіб життя, зокрема, під час вагітності та періоду розвитку дітей раннього віку у пілотних регіонах Проекту (Автономна Республіка Крим, Івано-Франківська, Рівненська, та Житомирська області).

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та ВКонтакте.

За більш детальною інформацією, будь ласка звертайтесь до:
Анна Суходольська, Керівник інформаційно-просвітницьких програм ЮНІСЕФ, тел. +38 044 245 24-50,  Asukhodolska@unicef.org
Валерія Таран, Керівник проектів щодо здоров`я та розвитку дітей, ЮНІСЕФ, тел. +38 044 245-24-50,  Vtaran@unicef.org

Photo credit: UNICEF/UKRAINE/2010/G. Pirozzi