Організація Обєднаних Націй, Нью Йорк, 15 травня 2013 року – сім’їзгуртовують суспільство, тому відносини між різними поколіннями розширюють це надбання із плином часу. Цьогоріч, Міжнародний день сім’їприсвячений можливості вшанування усіх членів сузіря, які утворюють сімю. Окрім того, це можливість для роздумів стосовно впливу соціальних та економнічних тенденцій на кожного із членів сімї, - і також, що ми можемо зробити для зміцнення сімї.

День сімїсвяткується щороку, 15 травня. Цей день було обрано Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році резолюцією A/RES/47/237 і відображає те значення, яке міжнародне співтовариство надає сімям. Святкування Міжнародного Дня сімї дає можливість підвищити обізнаність у питаннях стосовно сімї та економічні, соціальні та демографічні процеси, які мають безпосередній вплив на неї.

Цьогорічне святкування присвячене питанню забезпечення балансу між роботою та сім’єю, демонструючи зростаюче визнання зміцнення політики, що забезпечуватиме солідарність між різними поколіннями та підтримуватиме програми та ініціативи.

«Безробіття змушує багатьох молодих людей, які часто прагнуть незалежності, залежати від своїх батьків довше, ніж їм би цього хотілось. Відсутність доступних та якісних послуг по догляду за дітьми ускладнює зусилля обох батьків, які працюють, поєднувати роботу та домашні справи. Недостатні пенсії та медичний догляд за літніми людьми заслуговує більше уваги, якщо ми прагнемо досягнути збільшення тривалості життя. Ці перешкоди підтверджують важливість підтримки сім’ї, ніж коли-небудь – для молодих - це пошук роботи, знаходячись під опікою батьків; для пенсіонерів, які залежать від своїх дітей це притулок та турбота; для багатодітних сімей – це відповідальність виховання молодших», - заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у своєму зверненні, присвяченому цьому дню.

Докази свідчать, що достатній рівень пенсій та високий рівень медичного обслуговування допомагає не тільки старшим людям, але і сім’ї загалом та програми, що сприяють волонтерству серед різних поколінь – молодих і старих, що у результаті приносить користь усім. Насправді, було визначено, що можливості для людей різного віку для згуртування та відновлення цілих громад, а також ініціативи між різними віковими групами також спрямовані на вирішення глобальних пріоритетів у галузі розвитку, протидіючи нерівності та ізоляції, заохоченню активних громадян та навіть покращенню громадської інфраструктури через проекти спрямовані на громади. Тому всі ці спроби заслуговують на підтримку зі сторони законодавчого та виконавчого апаратів, громадських установ та приватних організацій.

                                                                                    ####

Питання сім’ї стали об’єктом підвищеної уваги ООН протягом 80-х років. У 1983 році, діючи за рекомендацією Комісії соціального розвитку на її двадцять восьмій сесії, Економічна і Соціальна Рада у своїй резолюції про роль сім`ї у процесі розвитку (1983/23), попросила генерального секретаря "Підвищити обізнаність законодавців і громадськості про проблеми і потреби сім`ї, а також ефективні способи задоволення цих потреб." У своїй резолюції 1985/29 від 29 травня 1985 Рада запропонував Генеральній Асамблеї розглянути можливість включення «пункт, під назвою « Сім`ї в процесі розвитку», з метою розгляду можливого клопотання до Генерального секретаря ініціювати процес розвитку глобальної поінформованості про пов`язані з цим питання».

Згодом, діючи за рекомендацією Комісії соціального розвитку на її тридцятій сесії і Рада на своїй першій черговій сесії 1987 року (резолюція 1987/42 від 28 травня 1987), Асамблея в своїй резолюції 42/134 від 7 грудня 1987, запросила "усі держави висловити свою думку про можливе проголошення Міжнародного року сім`ї та пропонувати свої зауваження та пропозиції." Вона також просила "Генерального секретаря представити Генеральній Асамблеї на її сорок третій сесії розгорнуту доповідь, з урахуванням зауважень і пропозицій держав-членів, про можливе проголошення такого року й інші шляхи і засоби для покращення стану і благополуччя сім`ї та активізації міжнародного співробітництва у рамках глобальних зусиль із просування соціального прогресу і розвитку».

1994 рік було проголошено Міжнародним роком сім’ї Організацією Об’єднаних Націй, Генеральна Асамблея у своїй резолюції 44/82 від 09 грудня 1989 року.

Більше інформації на: http://www.un.org/en/events/familyday/index.shtml