Організація Об`єднаних Націй, Нью-Йорк, 17 травня 2013 року – Внаслідок дорожньо-транспортних пригод щорічно гине приблизно 1,3 мільйона осіб. Внаслідок ДТП мільйони залишаються пораненими або інвалідами, покладаючи важкий економічний тягар на родини і країни. Проголошене Організацією Об`єднаних Націй Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху з 2011 по 2020 рік, присвячене допомозі, щоб зробити дороги і транспортні засоби по всьому світу безпечнішими. Інформаційно-комунікаційні технології можуть надати багато варіантів для цього.

Відволікання уваги водіїв та поведінка учасників дорожнього руху, що включає в себе "текстові повідомлення» та взаємодія з авто-навігацією в автомобілі або системами зв`язку під час водіння, є одними з провідних чинників, що спричиняють дорожні травми та смертельні випадки. Безпека дорожнього руху є глобальною проблемою не тільки для здоров`я населення і профілактики травматизму, але й для підвищення ефективності управління дорожнім рухом як засобом боротьби з наслідками зміни клімату.

"Інформаційно-комунікаційні технології надають безліч варіантів для поліпшення безпеки дорожнього руху. Система комплексної автоматизації транспорту і навігаційних пристроїв сприятиме зменшенню заторів. Радари можуть допомогти запобігти зіткнення з іншими учасниками дорожнього руху - в тому числі з пішоходами. Зв`язок, що залишає вільними руки оператора, сприяє зменшенню нещасних випадків, особливо серед молодих людей, смертельні випадки яких становлять більшу частину смертей на дорогах", генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив у своєму посланні протягом дня і продовжував:

«Я високо ціную роботу Міжнародного союзу електрозв`язку (МСЕ) з розвитку мережі Інтернет та інших інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для промисловості та за співпрацю з Міжнародною автомобільною федерацією з метою підвищення інформованості про безпеку дорожнього руху. Зробімо найкращі сучасні технології для зменшення ДТП з смертельними випадками. Це допоможе врятувати мільйони життів ".

Міжнародний союз електрозв`язку (МСЕ) є провідною в світі організацією, яка докладає зусиль до розробки впроваджених стандартів у сфері ІКТ в системи комплексної автоматизації транспортних систем та безпеки водіїв, які використовують поєднання комп`ютерів, засобів зв`язку, позиціонування і технологій для автоматизації, в тому числі в автомобільних радарів попередження зіткнень. МСЕ здійснює розробку стандартів з безпеки інтерфейсів для користувачів і комунікаційних систем в транспортних засобах, а також оптимізації по роботі з транспортними засобами шляхом усунення небезпечних під час водіння технологічних відволікань.

Всесвітній день електрозв`язку та інформаційного суспільства святкується щорічно 17 травня з 1969 року, з нагоди заснування МСЕ та підписання першої Міжнародної телеграфної конвенції 1865 року. Його мета полягає в підвищенні обізнаності про можливості, які може надати суспільствам та країнам використання Інтернету та інших інформаційно-комунікаційних технологій (ЦМТ), а також про шляхи подолання цифрового розриву.

Більше інформації за адресою: http://www.itu.int/en/wtisd/Pages/default.aspx