Організація Об`єднаних Націй, Нью-Йорк, 29 травня 2013 - У зв`язку з проведенням в нинішньому році Міжнародного дня миротворців нам надається можливість привернути увагу до нових подій на місцях і одночасно віддати данину пам`яті тим, хто загинув у минулому році, діючи під «блакитним прапором» Організації Об`єднаних Націй.

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР

ПОСЛАННЯ З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ

МИРОТВОРЦІВ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ`ЄДНАНИХ НАЦІЙ

29 травня 2013 року

У зв`язку з проведенням в нинішньому році Міжнародного дня миротворців нам надається можливість привернути увагу до нових подій на місцях і одночасно віддати данину пам`яті тим, хто загинув у минулому році, діючи під «блакитним прапором» Організації Об`єднаних Націй.

Миротворцям Організації Об`єднаних Націй все частіше доводиться розгортати багатопрофільні операції, щоб допомогти країнам врегулювати конфлікт і встановити мир, приділяючи при цьому особливу увагу захисту цивільного населення, включаючи найбільш уразливі категорії - жінок і дітей.

Для протидії загрозам та для вирішення нових проблем миротворці Організації Об`єднаних Націй коректують свої стратегії з метою більш ефективного виконання своїх мандатів по забезпеченню тривалого миру у розорених війною країнах.

Одним із прикладів застосування нового підходу є Демократична Республіка Конго (ДРК), де Рада Безпеки санкціонувала розгортання «бригади оперативного втручання», а також безпілотних авіа-засобів без зброї на борту для розширення наших оперативних можливостей у цьому великому регіоні.

Миротворцям у Малі доведеться працювати у важких умовах, оскільки в країні діють озброєні групи, що створюють загрозу для національної і регіональної безпеки. Місія буде сприяти стабілізації ситуації в країні, національному примиренню та забезпеченню захисту цивільного населення.

Миротворці Організації Об`єднаних Націй також сприяють реорганізації національних правоохоронних органів. Зміцнюючи поліцію, суди і виправні установи, миротворці Організації Об`єднаних Націй сприяють підвищенню рівня довіри до місцевих органів влади. У свою чергу, справедлива і передбачувана правоохоронна система сприяє забезпеченню стабільності та сталого розвитку протягом тривалого часу після залишення території нашими військами.

Ми вітаємо ці досягнення, але при цьому визнаємо, що миротворча діяльність завжди пов`язана з ризиком. Нещодавно невідомі особи напали із засідки і вбили миротворців в Демократичній Республіці Конго, Судані та Південному Судані, а на Близькому Сході декілька «блакитних касок» були взяті під варту.

У минулому році загинули 111 миротворців, а за всю 65-річну історію миротворчої діяльності ООН більше 3100 чоловік віддали свої життя. Ми віддаємо належне їх героїзму і сумуємо з приводу їх загибелі.

З нагоди цього Міжнародного дня давайте вшануємо пам`ять загиблих, висловимо підтримку більш ніж 111 000 військовослужбовцям і поліцейським з 116 країн і продовжуватимемо коригувати свою діяльність, щоб краще допомагати цивільному населенню, яке потребує захисту та підтримки.

Більше інформації: https://www.un.org/ru/peacekeeping/