Київ, Україна, 28 травня 2013 року – 29 травня у всьому світі святкується 65-та річниця миротворців ООН.  В Україні святкування відбулося 28 травня у формі освітнього круглого столу присвяченого ролі та участі українських миротворців у місії ООН в Ліберії (МООНЛ).

Київ, Україна, 28 травня 2013 року – 29 травня у всьому світі святкується 65-та річниця миротворців ООН. В Україні святкування відбулося 28 травня у формі освітнього круглого столу присвяченого ролі та участі українських миротворців у місії ООН в Ліберії (МООНЛ).

Круглий стіл був спільно організований представництвом ООН в Україні, Всеукраїнським союзом учасників миротворчих операцій та Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Учасниками заходу стали представники Міністерства закордонних справ України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, українські миротворці, а також викладачі, студенти Інституту міжнародних відносин та представники ЗМІ.

«Оскільки міжнародний мир та безпека повинні швидко змінюватись, ООН використовує День миротворців у 2013 році для того, щоб сфокусуватися на тому, як миротворчі місії ООН «пристосовуються до нових викликів»», - виголосила у своїй промові пані Доріт Ніцан, виконуюча обов’язків постійного координатора системи ООН в Україні.

«Миротворчі місії ООН отримують нові повноваження для того, щоб відповідати новим викликам; їх просять розгорнути свою діяльність у нових умовах, де присутній міжнародний тероризм та інші виклики, які продовжують загрожувати державному суверенітету та місцевому населенню. У відповідь на це, миротворчі місії ООН розробляють інноваційні підходи, щоб виконувати свою роботу у найскладніших умовах», - продовжила вона.

З моменту початку миротворчої діяльності ООН у 1948 році, було проведено 67 миротворчих операцій, до яких було залучено сотні тисяч людей з різних країн світу, для забезпечення безпеки для інших, шляхом підтримання миру.

Протягом цього часу, більше ніж 37 тис. українців стали миротворцями ООН у всьому світі, а на даний момент 636 українців беруть участь у миротворчих місіях ООН.

«Уже понад 20 років Україна бере участь у миротворчих місіях ООН. Вона допомагає виконувати важливу роль у міжнародній системі безпеки», - запевнив пан Сергій Грабський, голова Всеукраїнського союзу учасників миротворчих місій ООН України.

«Ми – активні учасники миротворчих місій ООН, що допомагає нам посилювати міжнародне співробітництво. Окрім того, це допомогло нашій країні стати безпечнішою та більш захищеною завдяки досвіду, який отримали наші службовці під час цих заходів», - додав пан Андрій Петрович Бешта, заступник начальника департаменту ООН та інших міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України.

Читайте детальніше про миротворчі місії ООН за посиланням: https://www.un.org/en/peacekeeping/operations/pkday.shtml#pkday2013