Організація Об’єднаних Націй, 30 травня 2013 року – Для світу з’явився історичний шанс викорінити крайні форми бідності та досягти стабільності і рівності для всіх за допомогою нової програми розвитку для періоду після 2015 року, про що зазначив сьогодні Генеральний секретар Бан ГІ Мун, в ході випуску доповіді, що окреслює нову схему побудови Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ).

«Ми стоїмо на початку історичної подорожі», - сказав п. Бан Генеральній Асамблеї ООН після отримання доповіді, підготовленої Групою високого рівня по Програмі розвитку після 2015 року. Доповідь передбачає стратегічний план для заповнення основних прогалин у процесі ЦРТ, таких як заснування «чесних, відповідальних та чутливих до потреб людей» установ», - стверджує п. Бан.

«В період після 2015 року нам випадає шанс увійти у нову еру міжнародного розвитку – ту, яка викорінить крайні форми бідності і приведе у світ процвітання, стабільності, рівності і гідності для всіх», - оголосив Генеральний секретар.

Доповідь під назвою «Нове глобальне партнерство: викорінення бідності і трансформація економіки через стійкий економічний розвиток» передбачає універсальну програму по ліквідації крайніх форм бідності до 2030 року та виконання обіцянки стійкого економічного розвитку. Доповідь також наголошує на тому, що нова програма розвитку повинна бути універсальною, застосовною глобально до країн Півночі і Півдня однаково, та переплітатись із духом партнерства.

Доповідь була представлена пану Бан раніше сьогодні на церемонії від імені головуючих членів Групи високого рівня співголовуючим Групи - Президентом Індонезії Сусіло Бамбанг Юдойоно, яку також відвідали Президент Ліберії Елен Джонсон-Серліф та Прем’єр-Міністр Сполученого Королівства Девід Камерон. Генеральний секретар виразив свою подяку головуючим членам Групи за лідерство та членам Групи за працьовитість і відданість.

У Доповіді Група з 27 експертів закликає в період після 2015 року здійснити п’ять основних трансформаційних змін: перейти від «зменшення» до ліквідації крайньої бідності, нікого не залишаючи позаду; закласти стійкий економічний розвиток в суть програми розвитку; перехідн економіки до всезагального економічного зросту; побудова відповідальних установ, відкритих до всіх, які забезпечуватимуть ефективне управління і мирне суспільство; і просування нового глобального партнерства, що засновано на кооперації, рівності і правах людини.

Високо оцінюючи стратегічний план трансформацій, Генеральний секретар наголосив, що стабільність є не лише питанням навколишнього середовища, але і підходом, що інтегрує економічну, соціальну і екологічну сфери розвитку, як це погоджено минулого червня на Конференції ООН зі сталого розвитку, так звана Ріо+20.

Вук Єреміч, Президент Генеральної Асамблеї, висловив надію, що рекомендації Групи послужать дзвінком пробудження «оскільки ми не робимо достатньо для того, щоб впоратися із труднощами нашого часу: ліквідацією крайньої бідності в цьому поколінні та значним звуженням глобального розриву між багатими і бідними, без завдання непоправної шкоди екологічним основам для нашого виживання».

«Я щиро впевнений, ми повинні діяти негайно, щоб уповільнити тривожний шлях екологічних змін, який становить безпрецедентну загрозу для людства. І ми повинні діяти негайно, щоб в корені змінити принципи функціонування наших економік», - продовжує він, закликаючи Держав-членів до формулювання Цілей сталого розвитку (ЦСР) у відповідності з критеріями, встановленими в ході конференції в Ріо, а саме «орієнтованість на конкретні дії, лаконічність та легкість для поширення; обмеженість у кількості; бажаність; глобальність по суті; універсальність застосування до усіх країн».

Доповідь Групи високого рівня була спрямована на побудову восьми ЦРТ, погоджених світовими лідерами на саміті ООН в 2000 році, які встановили конкретні завдання по зниженню рівня бідності, гендерній рівності, здоров’ї дитини і матері, екологічній стабільності, зниженні ВІЛ/СНІД та Глобальному партнерству для розвитку – всі з кінцевим строком виконання до 2015.

«Ми також повинні вирішити питання плавного переходу від ЦРТ до ЦСР – критичної проблеми, що не знайшла свого вирішення в Ріо», - сказав п. Єреміч.

Саме тому він вірив, що Держави-члени повинні надати великого значення майбутній Спеціальній події щодо подальшої діяльності з досягнення Цілей розвитку тисячоліття, запланованій на 25 вересня під час проведення Сегменту високого рівня на Загальних дебатах 68 Сесії. Він стверджує, що це остаточна можливість для світових лідерів визначити заходи, які необхідно вжити, щоб виконати ЦРТ.

У свою чергу, Генеральний секретар зазначив, що в той час як численні процеси набирають обертів та широкі і всеохоплюючі консультації продовжуються, «я вірю, що сьогоднішня доповідь допоможе нам підійти ближче до нової схеми дій, яка може поширитись і збудувати ЦРТ, так само як прогрес досягнутий після Ріо, та здійснити вплив на майбутнє покоління».

Група експертів почала свою роботу у вересні і проводила консультації з більш, ніж 5, 000 громадськими групами з 121 країни в кожному регіоні світу для формування доповіді. Члени Групи також спілкувались з експертами багатосторонніх організацій, національними урядами, органами місцевого  самоуправління та академічними і науковими спільнотами, як й із 250 компаніями приватного сектору.

П. Бан, який започаткував Групу у липні, буде спиратися на рекомендації зазначеної доповіді для власної доповіді Генеральній Асамблеї ООН у вересні.

Додаткова інформація: http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=45044&Cr=mdg&Cr1=#.UaheD9jOJTs