9 травня 2013р. Київ - В Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбувся практичний тренінг «Психологічна корекція домашніх агресорів», у якому взяли участь психологи центрів соціально-психологічної допомоги з усіх регіонів України. Захід пройшов в рамках спільної ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), спрямованої на запобігання та протидію домашньому насильству в країні.

Зокрема, ініціатива передбачає навчання спеціалістів державних служб, відповідальних за протидію домашнього насильства; проведення моніторингових візитів до спеціалізованих установ та закладів, де надають послуги особам, що постраждали від домашнього насильства; розробку та пілотування національного моніторингового механізму у сфері гендерної рівності.

Розпочинаючи тренінг, Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина наголосила: «Ефективний захист та допомога жертві домашнього насильства – це ті інструменти, які забезпечують право людини на безпечне життя без знущань і страху, право на фізичну та психологічну недоторканність. Незважаючи на 10-річну дію Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», він так і не став ефективним засобом у боротьбі з насильством у сім’ї. Саме тому одним із пріоритетних напрямів діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є питання запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству».

Аксана Філіпішина підкреслила, що недосконалість та недостатність дій органів та установ, на які покладається здійснення заходів із попередження насильства в сім’ї, є фактором, через який постраждалі часто не отримують відповідної допомоги, а кривдники – не несуть належної відповідальності. З огляду на це, існує потреба у підвищенні фахового рівня спеціалістів, які працюють у сфері попередження домашнього насильства, зокрема спеціалістів, які впроваджують корекційні програми. Питання психологічної корекції кривдників як перший етап боротьби із домашнім насильством обраний не випадково, оскільки допомога жертві насильства не може бути ефективною без одночасної роботи з домашнім агресором та забезпеченням безпеки в сім’ї.

У подальшому планується проведення тренінгових програм для спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, дільничних інспекторів міліції та суддів, які розглядають справи, пов’язані з домашнім насильством.

Тренінг відбувся в рамках проекту ПРООН «Демократизація, права людини та розвиток громадянського суспільства в Україні», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2013-2016рр.

Більше інформації: http://www.undp.org.ua/ua/media/41-democratic-governance/1610-ukrainian-ombudsperson-and-undp-join-forces-to-prevent-and-combat-domestic-violence