Київ, 26 червня 2013 – Більше 40 молодих українців взяло участь в Соціальних Інноваційних Лабораторіях(SIL) в Київській області протягом першої половини червня, в рамках яких пролунало багато цікавих ідей та рекомендацій щодо запобігання наркоманії серед молоді. Відкриття, зроблені в результаті проведених дискусій, стали основою розробки посібника по запобіганню наркоманії для молоді та рекомендацій для батьків, вчителів і молодих працівників.

Серед учасників SILбула молодь із слідчих ізоляторів та колоній, а також молоді правопорушники, які зараз перебувають під наглядом міліції в альтернативних пенітенціарних установах. Протягом першої Соціальної Інноваційної Лабораторії, організованої в колонії для молоді, обговорювалися різні випадки і наслідки вживання наркотиків, учасники перелічили ключові навички, які необхідні молодим людям для того, щоб протистояти наркотикам, наголосивши також на необхідності надання підтримки. Крім того, учасники створили список рекомендацій для вчителів, батьків і молодих працівників, з метою встановити діалог на рівних між дорослими і молоддю в контексті запобігання вживання наркотиків.

“Ми маємо розглядати молодь як рівного нам партнера в боротьбі із наркозалежністю, для того щоб розробити переконливі і ефективні повідомлення і види діяльності. Не можна судити молодих людей і вважати, що ми, дорослі, знаємо краще, просто тому що ми старші – це розповсюджена помилка. Навпаки, саме молоді люди мають сказати нам, до яких повідомлень сучасна молодь буде прислухатися, а також які навички та підтримка їм потрібні для відмови наркотикам”, заявила Пані VennyAla-Siurua, програмний менеджерUNODCі волонтер Організації Обєднаних Націй.

Раніше цього року офіс UNODC опублікував Міжнародні рекомендації з профілактики вживання наркотиків, в яких описуються заходи і політики, що мали позитивний вплив; це видання підкреслює важливість науково обгрунтованого планування і передбачає залучення усіх ключових зацікавлених сторін, а саме: родин, шкіл і громад, що разом можуть забезпечити здоровий і безпечний розвиток дітей і молодих людей, особливо найбільш маргіналізованих і бідних.

“Стратегії, в основі яких громада, є ефективними, тому що процеси планування і прийняття рішень стають ближчими людям, яким ми бажаємо допомогти. Завдяки мобілізації громад заради запобігання вживання наркотиків, ми оточимо молодих людей уважними, турботливими дорослими, батьками, вчителями і місцевими лідерами, які можуть спрямовувати молодь і підказувати правильні шляхи до побудови здорового і щасливого майбутнього”, продовжує Пані VennyAla-Siurua.

Соціальні Інноваційні Лабораторії були організовані Управлінням ООН з наркотиків та злочинності(UNODC), спільно з волонтерами Об`єднаних Націй (UNV), та місцевою неурядовою організацією “Волонтер” в рамках програми мікро грантів UNV, яка фінансує співпрацю між волонтерами ООН та місцевими неурядовими організаціями. Після Лабораторій, протягом літа, будуть розроблятися і розповсюджуватися серед молоді настанови по профілактиці вживання наркотиків, а серед вчителів, батьків та молодих працівників – спеціальні рекомендації.

Проведення Соціальних Інноваційних Лабораторій співпало з Міжнародним Днем боротьби із наркотиками та незаконною торгівлею (2013), який святкується щорічно 26 червня за ініціативою UNODC для того, щоб підвищити обізнаність стосовно небезпеки наркотиків для суспільства в цілому, і окремо для молодих людей. Цей день нагадує про необхідність боротися із проблемами, які постають у суспільстві у зв’язку з вживанням наркотиків, та про відповідальність кожного перед захистом молоді від небезпечних речовин.

Більше інформації про глобальну кампанію, присвячену Міжнародному дню боротьби із наркотиками та незаконною торгівлею 2013 «Зробіть здоров`я, а не наркотики, вашим пріоритетом в житті»: http://www.un.org/en/events/drugabuseday/.