Київ, Україна, 2 липня 2013 – «Підхід ООН до місцевого і глобального розвитку» – в понеділок, 1 липня, у Представництві ООН в Україні, в Києві, розпочалися літні курси для студентів. Курс, учасниками якого є 30 українських студентів різних напрямів навчання, пропонує новому поколінню дізнатися більше про мандат, а також краще зрозуміти принципи роботи світової організації завдяки лекціям досвідчених співробітників організації в Україні та за її межами.

Курс було відкрито словами привітання Координатора системи ООН в Україні,Постійного Представника ПРООН в Україні, Пані Алессандри Тісо, яка поділилася своїм досвідом роботи для ООН в різних куточках світу і заохотила молодь робити власні внески у всезагальне благополуччя: «Молоді люди уособлюють майбутнє; дуже скоро багато хто з них стане ключовими фігурами в економіці і політиці, тому ми хочемо надихнути їх на ефективну боротьбу із проблемами, що підривають суспільство», сказала вона.

Далі Пані Тісо розповіла студентам про мандат і роботу Обєднаних Націй, а також про історію, структуру, головні органи організації та майбутні виклики, що стоять перед нею.Вона також закликала студентів поміркувати над «великими питаннями» сфери розвитку, а саме, що розуміється під розвитком і яка роль відведена ООН в його забезпеченні. «Значення ООН у сучасному світі наразі жваво обговорюється як провідними науковцями, так і звичайними громадянами; така дискусія повністю виправдана. Організація Об’єднаних Націй існує, тому що так вирішили її члени – 193 країни та їх громадяни, і саме від майбутніх лідерів, таких, як ці молоді студенти, залежатиме, якою організація буде в майбутньому,» додала Пані Тісо.

Пані Наталія Ситнікова, проектний менеджер програми ПРООН «Прискорення прогресу в досягненні Цілей розвитку тисячоліття в Україні», під час першої зустрічі в рамках курсу прочитала лекцію на тему «Цілі розвитку тисячоліття і Програма розвитку після 2015 року». Вона також познайомила студентів із пріоритетами глобального розвитку, окресленими у 2000 році світовими лідерами на Саміті Тисячоліття ООН, та з глобальним баченням програми розвитку після 2015 року, який оголошено кінцевим терміном досягнення Цілей розвитку тисячоліття. Особлива увага була приділена глобальним консультаціям по Програмі розвитку після 2015 року, які зараз проводяться під керівництвом Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна за активної участі експертних груп і громадян світу.

Роль України в консультаціях на тему майбутнього після 2015 року була особливо підкреслена, оскільки зараз країна попереду по кількості людей, задіяних у консультаціях, що дорівнює 4,500 українців, серед яких представники українського студентства і молоді. Люди поділилися своїми ідеями стосовно майбутнього після 2015 року «якого б вони хотіли», а консультації безпосередньо проводилися в Україні протягом грудня 2012 – квітня 2013.

«ООН працює для усіх жителів планети, і молоді, як одній з наших цільових груп, ми приділяємо пильну увагу. Для того, щоб покращити життя, ми маємо чути їх голоси, ідеї та надії. Поширюючи інформацію про ООН серед молоді і залучаючи нове покоління до активної роботи організації, ми готуємо студентів до серйозного дорослого життя, з його викликами і труднощами», сказала на зустрічі Пані Вікторія Андрієвська, Спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та роботи з медіа Представництва ООН в Україні.

Літній курс «ПідхідООН до місцевого і глобального розвитку» проходитиме протягом наступних чотирьох тижнів. Лекційні теми торкнуться проблем захисту прав людини, гендерної нерівності, сталого розвитку, безпеки людства, миротворчої діяльності та інших. Після зустрічей, студенти будуть продовжувати роботу в малих групах протягом серпня-вересня, тоді вони матимуть можливість планувати та реалізовувати свої власні інформаційно-пропагандистські заходи стосовно роботи ООН в університетах та серед інших референтних груп.

Тут Ви можете дізнатися більше про курс: http://www.un.org.ua/en/information-centre/news/1613. Якщо ж виникнуть додаткові питання, зв`яжіться з Вікторією Андрієвською, Спеціалістом по зв’язках із громадськістю ООН, по телефону 0442540035 або напишіть листа andrievska@un.org