Київ, Україна, 28-30 червня 2013 – за підтримки Представництва ООН в Україні в рамках регіонального мульти-фестивалю «Студентська республіка – 2013», що проходив на Трухановому острові в Києві протягом останніх вихіднихчервня, було організовано квест на тему міжнародного співробітництва у галузі захисту і ефективного використання водних ресурсів.

Подія охопила велику кількість видів діяльності, що зацікавили всіх учасників: були організовані різноманітні лекції, інтерактивні ігри, жваві дискусії, які дали змогу лідерам нового покоління поділитися своїми поглядами щодо важливих питань сьогодення і поширити інноваційні ідеї побудови блискучого майбутнього України. Представництво Організації Об`єднаних Націй в Україні, разом із неурядовою екологічною організацією «Mama-86», популяризували принципи охорони і дбайливого використання світових ресурсів питної води серед молодих людей України у формі тематичного квесту і через нагородження переможців змагань сумками, футболками і значками із символікою ООН.

Чудовою новиною є те, що дехто із студентів вже перейшов до практичного викорінення проблеми забруднення води у Києві. Дмитро Перов, першокурсник географічного факультету КНУ ім. Т. Шевченка, представив власну виставку фотографій, де показані різні приклади незаконного злиття відходів у річку Либідь.

«Я хотів розповісти українській громадськості про існування річки Либідь і про жалюгідний стан, в якому вона опинилася. Річка має особливу історичну цінність для Києва; це символ незалежності нашої нації.Наведений приклад ілюструє відношення до річок, озер і морів у загальнонаціональному масштабі. На щастя, українці розуміють, наскільки важливо розробити практичні стратегії задля покращення стану води. Такі проекти вже є і Київська міська державна адміністрація про них знає. Однак, саме підприємці найчастіше піклуються про навколишнє середовище. Перед тим, як побудувати житловий комплекс «Паркове місто», місцевість, до якої входила річка Коноплянка, була розчищена, гаражі знесені. Ця ініціатива повністю належала інвесторам. Мені здається, що набагато краще було б, якби ми роздали маленькі території у приватну власність за умови належного догляду кожного хазяїна за своєю ділянкою. Завзятість таких землевласників принесе користь всьому суспільству», пояснив Дмитро Перов задумку свого проекту.

Щороку за традицією серед «громадян Студентської республіки» обирають «мера Києва», завдання якого – координувати зусилля студентів у напрямку роботи з покращення життя людей у їх власних громадах. Один із кандидатів, Рустам Савранський, поділився своїм баченням майбутнього Києва: «Перша проблема, що потребує негайного вирішення, це захист прав студентів. Молоді люди наділені великою кількістю прав і привілеїв, таких як стипендії, гідні умови проживання, а також справедливі і рівні шанси на працевлаштування. На жаль, в сучасній Україні велика кількість цих прав ігнорується. Я хотів би розробити і втілити в життя всеохоплюючу інформаційну кампанію про установи, які несуть відповідальність за захист прав студентів, привернути увагу нового покоління до цієї теми, навчити студентів відстоювати свої законні права.»

Протягом мульти-фестивалю “Студентська республіка – 2013”, метою якого виступає підготовка українців до відповідального дорослого життя, було проведено безліч екологічних і політичних дискусій, лекцій на тему поезії, тенденцій у світі моди, тренінг від волонтерів організації Червоного Хреста на тему серцево-легеневої реанімації, ділові ігри, дискотеки, конкурси краси і гумору, а також спортивні змагання. Завдяки заходам громадяни Студентської республіки мали можливість випробувати себе у різних ролях і визнали необхідність свідомого будівництва майбутнього.

Квест на тему трансграничної кооперації у сфері ефективного використання водних ресурсів було організовано в рамках проголошеного ООН Міжнародного року водного співробітництва. Мета цього року: підвищити обізнаність щодо потенціалу співпраці і викликів стосовно управління водними ресурсами. Протягом року будуть підкреслені успішні ініціативи з питань води, знайдені найактуальніші теми для освіти, водної дипломатії, трансграничного управління водними ресурсами, висвітлені головні міжнародні та національні закони і зв`язки із Цілями Розвитку Тисячоліття. Також в 2013 році пильна увага приділятиметься результатам Конференції ООН з питань сталого розвитку Rio+20, будуть сформульовані нові цілі, які відображатимуть проблему водних ресурсів.

Більше інформації стосовно Міжнародного року водного співробітництва 2013 знайдете тут:  http://www.unwater.org/watercooperation2013.html

                                                                        ####

Студентська Республіка – це організація, діяльність якої направлена на виховання поколінь, здатних незалежно мислити і виступати в якості свідомих лідерів суверенної України. Члени спілки намагаються покращити життя українських студентів й інших груп українського суспільства, захистити права й інтереси української молоді. Крім того, Студентська Республіка має і стратегічну мету – це входження України до 20 найрозвинутіших держав світу.

Всеукраїнська неурядова організація Mama-86” зосереджує свої зусилля на реформуванні політики охорони довкілля з огляду на цінності сталого розвитку в Україні, покращуючи доступ до чистої і безпечної питної води, а також зменшуючи ризик для здоров`я людей, який виникає через хімікати та інші шкідливі речовини.Крім того,“Mama-86” зацікавлена у підтримці роботи жінок-матерів у сфері просвіти суспільства та у активному залученні їх до процесу прийняття рішень на національному рівні.