Київ, Україна, 24 липня 2013 року завершився спеціалізований курс «Підхід ООН до місцевого та глобального розвитку», організований Представництвом Організації Об`єднаних Націй в Україні. Курс було проведено вперше з метою поширити серед української молоді інформацію про діяльність організації та надихнути нове покоління на роботу заради загального добробуту.

Київ, Україна, 24 липня 2013 року завершився спеціалізований курс «Підхід ООН до місцевого та глобального розвитку», організований Представництвом Організації Об`єднаних Націй в Україні. Курс було проведено вперше з метою поширити серед української молоді інформацію про діяльність організації та надихнути нове покоління на роботу заради загального добробуту. Співпраця продовжиться у форматі виконання студентами соціальних проектів у своїх громадах та містах. Наразі планується реалізація одинадцяти таких проектів, тематику яких учасники курсу визначили спільно з експертами ООН, які викладали теоретичну частину курсу.  

Учасники курсу вчаться за різними університетськими програмами, в кожного з них свої особливі професійні інтереси, але прагнення стати діяльними членами суспільства та побудувати світле майбутнє для наступних поколінь їх об`єднує. Протягом лекцій студенти проявили неабияку допитливість, бажання приймати активну участь в дискусіях, дізнатися якомога більше про виклики, з якими зіштовхується світ сьогодні. Літній курс надав можливість молодим людям поділитися своїми знаннями, власними баченнями щасливого майбутнього. Крім цього всі учасники знайшли собі нових друзів і однодумців.

“Курс насправді чудовий! Як представник нового покоління, я хочу повернути віру у краще життя нам та нашим сусідам – всім народам світу”. - висловила свою думку Оксана Скрипнік, одна з учасників курсу.

Разом із своїми колегами Оксана представляє групу, що незабаром займеться питанням ефективної переробки природних ресурсів у своєму районі. Молоді люди хочуть налагодити обмін невикористаними речами, такими як їжа, одяг, електроніка, та сподіваються навчити своїх сусідів схемам розумного споживання. “Ми б дуже зраділи, якщо б одного разу люди нарешті усвідомили, що вони мають допомагати один одному та нести відповідальність за використання наявних обмежених ресурсів”, - наголосила Оксана.

Перед завершальною церемонією учасники курсу мали можливість представити плани своєї подальшої групової роботи фахівцям Представництва ООН в Україні та послухати коментарі. Віра Порева, яка також відвідувала курс, висловила свою подяку експертам ООН: “Фахівці Організації допомогли нам правильно сформулювати ідею проекту, показали напрямок, у якому варто рухатися, а також підказали, до кого краще звернутися за додатковою інформацією. Консультація, безперечно, пішла нам на користь, ідея реалізації власного проекту ще більше захопила нас!” - додала Віра.

Олена Панова, заступник Директора Представництва ПРООН в Україні, вважає взаємодію з українською молоддю важливою і корисною: «Я рада, що студенти підходять до своїх завдань із ентузіазмом, хочуть і можуть дискутувати на болючі для суспільства теми. У їх очах читається жага пізнання. Ми щиро сподіваємося на те, що нам вдалося надихнути молодь на наполегливу працю на користь загального добробуту».

Спеціалізований курс «Підхід ООН до місцевого та глобального розвитку» був організований Представництвом Організації Об`єднаних Націй в Україні спільно з агенціями ООН, та мав на меті налагодження ширшої комунікації з українською молоддю.

Більш детальна інформація про курс за посиланням: http://www.un.org.ua/en/information-centre/news/1613 більше про взаємодію ООН із молоддю можна дізнатися тут: http://www.un.org.ua/en/information-centre/un-for-youth.