Київ/Нью-Йорк, 31 липня 2013 - Насильство щодо дітей занадто часто залишається непоміченим, не почутим та замовчаним, заявляє ЮНІСЕФ, закликаючи пересічних громадян та урядовців вжити рішучих дій щодо боротьби з насильством над дітьми.

 

Київ/Нью-Йорк, 31 липня 2013 - Насильство щодо дітей занадто часто залишається непоміченим, не почутим та замовчаним, заявляє ЮНІСЕФ, закликаючи пересічних громадян та урядовців вжити рішучих дій щодо боротьби з насильством над дітьми.

Цей заклик є результатом загального невдоволення, яке було спричинене жахливими випадками насильства над дітьми, зокрема нападом на 14-річну Малалу Юсафзаі у жовтні 2012 у Пакистані, стрілянину у Ньютауні (штат Конектікут, США) в грудні 2012, внаслідок чого, було застрелено 26 учнів та вчителів та численні зґвалтування дівчат в грудні 2012 в Індії та в Південній Африці в 2013 році.

«У кожній країні, у кожній культурі, існують прояви насильства щодо дітей", заявив Виконавчий директор ЮНІСЕФ Ентоні Лейк. "Кожного разу, де б не страждали діти, наше обурення та невдоволення має бути побачене та почуте. Ми повинні бачити те, що приховано".

Це є основним закликом нової інформаційної кампанії ЮНІСЕФ, яка має на меті зупинення насильства щодо дітей. Кампанія закликає людей по всьому світу визнати насильство щодо дітей неприйнятним та приєднатися до глобального, національного або місцевого руху щоб покласти край насильству над дітьми. У нас є можливість боротися із насильством зараз, зазначає ЮНІСЕФ виступаючи із глобальним закликом докласти ще більше зусиль для вирішення цієї проблеми.

Ця інформаційна кампанія ЮНІСЕФ була підтримана відомим американським актором і Послом доброї волі ЮНІСЕФ Ліамом Нісоном, який у відео розповідає про низку ситуацій, що показують непомічені випадки насильства щодо дітей.

"Цю 15-річну дівчинку зараз принижують", зазначає він, у той час як камера рухається через пустир. "Ця вчителька на очах всього класу б’є учня, який розмовляв на уроці.", говорить він, у той час як показуються нові ситуації.

"Те, що ви не бачите насильства над дітьми, не означає, що його не існує ", говорить Нісон. "Побачте приховане. Допоможіть нам зупинити насильство над дітьми».

Необхідність вжити термінових дій також підтверджується статистикою. За попередніми даними Мультиіндикаторного кластерного обстеження домогосподарств проведеного за підтримки ЮНІСЕФ в Україні, 61,2% дітей у віці 2-14 років, зазнавали щонайменше одного з видів психологічного чи фізичного покарання з боку своїх матерів або осіб, які здійснюють догляд за ними, або інших членів домогосподарства.

Глобально, за даними ВООЗ, близько 150 мільйонів дівчаток і 73 мільйони хлопчиків у віці до 18 років піддавалися сексуальному насильству та експлуатації, та згідно з доповіддю МОП 2005 року, 1,2 мільйона дітей стають жертвами торгівлі людьми щорічно.

Насильство завдає не тільки фізичні, але залишає душевні рани у дітей. Це позначається на їх фізичному і психічному здоров`ї, ставить під загрозу їх здатність вчитися і спілкуватися та ускладнює їх розвиток.

Спеціальний інтернет сайт розповідає про можливі заходи для відвернення насильства над дітьми, а також підтримки дітей, які стали жертвами насильства. Ви також можете підтримати інформаційну кампанію на сторінці ЮНІСЕФ у Twitter та

* * *

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та ВКонтакте.

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:

Мадлен Еіснер, ЮНІСЕФ Нью Йорк, Tel: +1 212 326 7261, meisner@unicef.org

Кейт Донован, ЮНІСЕФ Нью Йорк, Tel: +1 212 326-7452, kdonovan@unicef.org

Сергій Прохоров, ЮНІСЕФ Київ, тел. +38 044 245 2450, sprokhorov@unicef.org

Юлія Юрова, ЮНІСЕФ Київ, тел. +38 044 245 2450, yyuyrova@unicef.org