16 липня 2013 року - відбулася робоча зустріч Представника Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат Есан з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською, під час якої було досягнуто домовленість про підписання Меморандуму про взаєморозуміння та визначено основні напрями подальшої співпраці.

«Пріоритети наших інституцій збігаються, тож виникає необхідність більш тісної співпраці, яку варто детально окреслити в майбутньому документі», – зазначила Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська. Меморандум про взаєморозуміння планується підписати восени.

Учасники зустрічі домовилися проводити системний моніторинг стану забезпечення прав і свобод людини у сфері соціального захисту та охорони здоров’я. Сторони також дійшли згоди щодо необхідності вироблення механізмів посилення участі жінок у політичній сфері, зокрема шляхом квотування з урахуванням особливостей національного виборчого законодавства.

Керівник Секретаріату Уповноваженого з прав людини Богдан Крикливенко подякував Представнику Фонду народонаселення ООН в Україні за можливість взяти участь у Гаазькій Міжнародній тематичній конференції з прав людини, що проходила 7-10 липня ц.р. Б.Крикливенко ознайомив присутніх із основними питаннями, які обговорювалися під час цього заходу. Учасники робочої зустрічі домовилися застосовувати спільні підходи до розробки та впровадження політики і стандартів надання послуг у галузі репродуктивного здоров’я та гендерної рівності в Україні.

http://www.unfpa.org.ua/news/268.html