Організація Об`єднаних Націй, Нью-Йорк, 12 серпня 2013 – Цього року Міжнародний день молодіприсвячений проблемі міграції. Молодь становить більше 10 відсотків від загальної кількості мігрантів, яких щороку налічується близько 214 мільйонів. Та, незважаючи на це, досі мало що відомо про труднощі, із якими зіштовхуються молоді люди.

У 2010 році у світі нараховувалося 27 мільйонів молодих мігрантів. З одного боку, міграція відкриває цікаві можливості та сприяє подальшому розвитку громад і суспільства в цілому, однак це явище також асоціюється із дискримінацією та експлуатацією.

Багато що змушує молодих людей мігрувати. Дехто переховується від переслідувань, хтось намагається подолати економічні труднощі. Переселяються самостійно або разом із членами родини – батьками, братами, сестрами чи власними дітьми. Хтось вже знайомий із місцевими громадами, а для когось знайомство та адаптація ще попереду. Під час переїзду і на новому місці мігранти зіштовхуються із проявами расизму, ксенофобії, дискримінації та з порушеннями прав людини. Молоді жінки, зокрема, ризикують стати жертвами сексуальної експлуатації та наруги.

Бідність, антисанітарні умови, стрімкий ріст населення, а також неспроможність знайти гідне місце роботи – все це спонукає людей залишати Батьківщину і шукати кращого життя за кордоном. Глобальна економічна та фінансова криза лише поглиблює вищеназвані проблеми. Обвинувачення мігрантів з боку населення та політиків у тому, що вони позбавляють роботи місцевих громадян, є відвертою дискримінацією. Молодь, залишена батьками-мігрантами, часто неспроможна протистояти численним психологічним та соціальним викликам.

“Підкреслення позитивних економічних, соціальних і культурних внесків молодих мігрантів у добробут країн походження та суспільств, частиною яких вони є зараз, є надзвичайно важливим завданням. Більшість мігрантів тяжко працюють, щоб заробити на краще життя.

Грошові перекази трудових мігрантів підтримують членів їх родин та економіки країн походження. Коли молоді люди повертаються додому, вони роблять свій вагомий внесок у місцевий розвиток, використовуючи ідеї та знання, набуті за кордоном. В багатьох випадках, саме завдяки міграції жінки стають соціально та фінансово незалежними.

У жовтні Генеральна Асамблея ООН проведе другу хвилю Діалогу на високому рівні з міжнародної міграції та розвитку. «Я закликаю країни-члени звернути увагу на міграцію молоді. Ефективна співпраця з молодими людьми і робота задля покращення їх життя є першочерговими завданнями. В цей Міжнародний день молоді я звертаюся до країн-членів, молодіжних організацій та інших зацікавлених сторін з проханням захищати права молодих мігрантів і максимально використовувати потенціал такого явища, як міграція молоді”, сказав Генеральний секретар ООН Бан Кі-мун.

12 серпня було проголошено Міжнародним днем молоді, після того як з 8 по 12 серпня 1998 року в Лісабоні на Всесвітній конференції міністрів, відповідальних за розвиток молодих людей, була підписана рекомендація до Резолюції ООН 54/120.

Цього року головною метою святкування Міжнародного дня молоді є поширення інформації про можливості і ризики міграції молоді, оприлюднення результатів нещодавніх тематичних досліджень, а також залучення молодих людей до обговорення власного досвіду міграції.

Більше інформації за посиланням: http://www.un.org/en/events/youthday/index.shtml