Європейське свято баскетболу – юнацький Чемпіонат Європи 2013 року розпочався майстер-класом, який провели провідні баскетболісти для дітей-сиріт та дітей з особливими потребами.

Серед запрошених дітей були діти з інвалідністю, діти - сироти, діти з кризових родин та діти, яких торкнулась проблема насильства. Таким чином організатори та партнери чемпіонату привертають увагу суспільства до важливості захисту прав дітей, особливо найуразливіших з них, та важливості спорту та баскетболу в реабілітації цих дітей.

Дітей, учасників чемпіонату та глядачів привітали Віце-прем`єр-міністр Олександр Вілкул, голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо, міністр молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, президент Федерації баскетболу України Олександр Волков та директор турніру Маркіян Лубківський.

«Ми повинні постійно дбати про тих, кому найбільше необхідна наша допомога. Матчі Чемпіонату Європи серед 16-річних безкоштовно відвідають понад 5 тисяч дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених і багатодітних сімей, а також дітей з особливими потребами. Таку соціальну ініціативу ми реалізували разом з дитячим фондом ЮНІСЕФ, Федерацією баскетболу України, місцевим оргкомітетом «ЄвроБаскет 2015» та різними благодійними організаціями», - сказав Віце-прем`єр-міністр Олександр Вілкул під час зустрічі з юними вболівальниками перед відкриттям U16 Чемпіонату Європи з баскетболу.

Він зазначив, що подібні акції – це частина заходів, що реалізуються для підтримки дітей, перш за все тих, які потребують особливої уваги з боку влади та суспільства. «Підтримка таких дітей потребує адресного підходу. В Україні багато зроблено у цьому напрямку. Ще більше необхідно зробити. Адже мова йде про дітей – майбутнє нашої країни».

Голова Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо зазначила, що чемпіонат Європи U16 сприятиме популяризації баскетболу в Україні.

«Я дуже рада, що ЮНІСЕФ в Україні є партнером чемпіонату Європи U16 задля привернення уваги громадськості до важливості захисту прав дітей та їх фізичного виховання й культурного розвитку. Це партнерство буде спрямовано на популяризацію баскетболу та важливість захисту прав дітей, особливо тих, які є найбільш соціально-вразливими. Сьогодні ми запросили цих дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, на відкриття та першу гру чемпіонату, а також взяти участь у майстер-класах із відомими українськими баскетболістами. Я сподіваюсь, що чемпіонат Європи U16 надихатиме більше дітей займатись спортом та розвиватись фізично та духовно».

Директор турніру ЄвроБаскет 2015 Маркіян Лубківський зазначив: «Я впевнений, що чемпіонат Європи U16 не лише подарує безліч приємних емоцій глядачам на трибунах, а й надихне дітей та молодь на заняття спортом та, зокрема, баскетболом. Для нас, як організаторів, важливий спадок, який залишить проведення турніру в Україні. Сподіваюся, що цей захід стане успішним початком нашої співпраці з ЮНІСЕФ напередодні ЄвроБаскету 2015. Ми будемо розвивати дитячий спорт разом».

Президент Федерації баскетболу України та видатний український баскетболіст Олександр Волков звернувся до юних вболівальників: «Дорогі діти, сьогодні ви побачите на майданчику хлопців, котрі зовсім трохи старші за вас. Ви побачите гру, яка захопила мене в дитинстві, і яка стала справою всього мого життя. Впевнений, що сьогодні ця гра захопить і вас. Баскетбол розвиває не лише м’язи, а й мислення, комунікативні здібності, силу волі. Це гра розумних людей. Спорт навчає вас стійкості перед різними життєвими випробуваннями, організованості та дисципліні, а також навчає впевнено йти до своєї мети. Можу сказати, що коли я був у вашому віці, то на сьому ранку я вже йшов на тренування, а після тренування – до школи. Тому закликаю вас завжди пам’ятати, що спорт і здоровий спосіб життя є дуже важливими складовими гармонійного розвитку особистості».

Під час офіційного відкриття чемпіонату мрія багатьох дітей здійснилась – вони вийшли на справжній корт та пограли у баскетбол під час майстер-класу з зірками українського спорту: Григорієм Хижняком (4-разовий чемпіон України, чемпіон Литви, фіналіст Кубка УЛЄБ), Дмитром Базелевським (найкращий гравець України 1997 року), Оленою Вергун (чемпіонка Європи 1995 року) та Людмилою Назаренко (чемпіонка Європи 1995 року).

Видатний український баскетболіст Дмитро Базелевський навчав дітей баскетболу: «Життя часом буває важке і несправедливе. І довести, що ти гідний більшого зовсім не просто... Але, не в баскетболі - адже тільки тут можна довести напряму - ти є такий, яким створив себе сам. Ти тренуєшся, ти стаєш справжнім баскетболістом і ти можеш втілити в життя свою мрію. Займайся баскетболом і ти зробиш себе кращим, всупереч можливо невдало склалася долі!».

Після захоплюючого майстер-класу з баскетболу, діти отримали подарунки та перемістилися до глядацької зали, де спостерігали за баскетбольними баталіями між збірними України та Латвії.

***

U16 Чемпіонат Європи - це загальноєвропейський чемпіонат з баскетболу серед національних команд для юнаків віком до 16 років. Чемпіонат був вперше проведений у 1971 році під назвою «Чемпіонат Європи серед кадетів» і відбувався раз на 2 роки. З 2004 року турнір почали проводити щорічно. Збірна колишньої Югославії виграла турнір рекордні дев`ять разів, а збірна Радянського Союзу трофей здобувала тричі. Чинним чемпіоном Європи серед юнаків до 16 років є збірна Туреччини.

Більше інформації: http://u16men.fibaeurope.com. Приєднуйтесь до нас у Facebook та ВКонтакте.

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua Приєднуйтесь до нас у Twitter , Facebook та ВКонтакте.

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:
Сергій Прохоров, ЮНІСЕФ Київ, тел. +38 044 245 2450,  sprokhorov@unicef.org
Юлія Юрова, ЮНІСЕФ Київ, тел. +38 044 245 2450,  yyuyrova@unicef.org