20 вересня 2013 року Інформаційний центр ООН в Україні на честь Дня Миру організовує всеукраїнську акцію «Голуб Миру», до участі в якій запрошено колективи та учнів українських шкіл. Школярам буде запропоновано згуртуватись та створити живу фігуру «Голуба Миру» - одного з найбільш відомих символів цього дня.

Святкування Міжнародного Дня Миру в Україні

Всеукраїнська акція «Голуб миру»

21 вересня 2013 року (Відзначення заплановане на 20 вересня 2013 року)

Міжнародний день миру був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1981 році. Започаткування Дня миру свідчить про те, що ООН спрямовує свої зусилля на підтримку миру в усьому світі та закликає всіх людей на планеті згуртуватися на шляху досягнення цієї мети. Україна підтримала рішення Генеральної Асамблеї ООН і Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 проголосила 21 вересня Національним Днем миру.

Кожного року в усіх куточках Землі проходять заходи, присвячені цьому Дню, які привертають увагу до різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню. Такі заходи налічують тисячі учасників, вражають своєю різноманітністю та масштабністю. У цей день організовують концерти, форуми, акції та конкурси.

Цей День надає унікальну можливість дорослим передати розуміння значення миру молодому поколінню та дітям, щоб навчити їх принципам людяності, свободи, доброти та поваги до різних націй. Багато відомих людей беруть участь у святкуванні, в тому числі й посланці миру ООН, серед який Джордж Клуні, Едвард Нортон, Шарліз Терон, Стіві Вандер та інші знамениті люди.

Інформаційний центр ООН в Україні на честь Дня Миру організовує всеукраїнську акцію «Голуб Миру», до участі в якій запрошено колективи та учнів українських шкіл. Школярам буде запропоновано згуртуватись та створити живу фігуру «Голуба Миру» - одного з найбільш відомих символів цього дня.

Фотографії фігур «голубів», які будуть опубліковані на офіційному сайті ООН в Україні, а три школи, які створять найкращі фігури голубів, отримають по 50 значків з логотипом ООН для розповсюдження серед учасників заходу.

Оскільки темою Дня миру 2013 є «Освіта заради миру», закликаємо колективи шкіл провести в цей день уроки та лекції, покази фільмів та інші заходи, присвячені темі миру.

Пані Вікторія Андрієвська, спеціаліст з комунікацій представництва ООН в Україні, надасть більш детальну інформацію щодо заходу та відповість на питання за телефоном (044) 254 00 35 чи за і-мейлом: andrievska@un.org

Більш детальна інформація щодо Дня миру: http://www.un.org/ru/events/peaceday/