м. Бар, Вінницька область, 15 серпня 2013 року – У Південно-Західній Україні було завершено роботи з будівництва нової високовольтної лінії електропередач довжиною 72,9 км і розширення підстанції напругою 330 кВ у місті Бар. Виконані роботи з модернізації системи електропередач є складовою частиною значно масштабнішого Проекту з передачі електроенергії, який нині впроваджується в Україні за фінансової підтримки Світового банку. Сума позики – 200 мільйонів доларів США.

Підстанція у місті Бар слугує «мостом» у лінії електропередач, яка з’єднує Дністровську гідроелектростанцію з десятками тисяч домогосподарств у Південно-Західній Україні.

Державне підприємство-оператор системи електропередач «Укренерго» за підтримки, яку Світовий банк надає, починаючи з 2008 року, здійснює масштабну модернізацію системи електропередач, основна мета якої – зменшити втрати у системі і поліпшити якість послуг з постачання електроенергії споживачам в усіх регіонах країни.

Виконані роботи з модернізації підстанції, загальна вартість яких складає 28,7 млн. дол. США, матимуть реальні результати для компанії та держави в цілому. Вони забезпечать значне підвищення надійності та ефективності національної мережі електропостачання, а також покращать якість послуг, що їх надає «Укренерго», і, насамперед, сприятимуть суттєвим зменшенням втрат електроенергії та кількості аварій у мережі.

До того ж, нові потужності на підстанції у місті Бар дадуть змогу підтримувати стабільнішу напругу в мережі завдяки безперебійному постачанню електроенергії, яке забезпечуватиметься використанням на повну потужність ресурсів Дністровської гідроелектростанції,  що, в свою чергу, призведе до заощадження близько 250 млн. грн. [або 31,2 млн. дол. США] на рік.

Виступаючи на зустрічі, присвяченій введенню в експлуатацію нової лінії електропередач і розширенню підстанції, участь у якій взяли Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький та директор «Укренерго» Анатолій Ходаківський, директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан зазначив, що Світовий банк радий можливості підтримати Україну в її прагненні зміцнити галузь передавання електроенергії.

«Світовий банк з великим задоволенням підтримує цей проект з модернізації сектору. Наявність надійної та ефективної системи електропостачання надзвичайно важлива для розвитку України, і наші інвестиції у цей проект поліпшать життя звичайних українців, які виграють від безпечного та надійного постачання електроенергії», – зауважив пан Фан.

«Реалізація цього проекту є яскравим прикладом плідного міжнародного співробітництва в енергетичній сфері України. Ми щиро вдячні  Міжнародному банку реконструкції та розвитку за постійну співпрацю та ефективну підтримку щодо реалізації цього проекту», - сказав міністр Ставицький.

Україна має одну з найбільших систем передачі електроенергії в Європі, і одну з найбільш зношених. 

Більш ніж дві третини ліній електропередач країни, довжина яких сягає майже 30 000 км, і 133 підстанції вичерпали свій термін експлуатації. Це означає, що на більшій частині підстанцій необхідно замінити застаріле та неефективне обладнання.

«Усвідомлюючи важливість енергетичної інфраструктури України і співпрацюючи з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та компанією «Укренерго», Світовий банк продовжуватиме надання підтримки щодо подальшої модернізації системи передачі електроенергії в Україні», – повідомив пан Фан. 

Станом на сьогодні, поточний портфель інвестиційних проектів Світового банку в Україні містив 10 проектів на загальну суму 1,8 млрд. дол. США. Світовий банк завершив 2013 фінансовий рік з рекордно високим рівнем вибірки (освоєння) коштів під реалізацію своїх проектів, який сягнув 30,2%. Відтоді, коли Україна стала членом Світового банку в 1992 році, загальна сума зобов’язань Банку перед Україною становить понад 7 млрд. дол. США на фінансування 40 проектів і програм.

http://www.worldbank.org/uk/news/press-release/2013/08/15/new-transmission-line-launched-in-western-ukraine-as-part-of-world-bank-supported-power-transmission-network-upgrade