17 вересня 2013 року Координатор системи ООН в Україні пані Алессандра Тісо взяла участь у роботі Міжнародної конференції “Роль міжнародних організацій у національній безпеці України”, яку провели Центр Разумкова спільно з Офісом зв`язку НАТО в Україні та Дипломатичною академією України під патронатом Міністерства закордонних справ України.

17 вересня 2013 року Координатор системи ООН в Україні пані Алессандра Тісо взяла участь у роботі Міжнародної конференції “Роль міжнародних організацій у національній безпеці України”, яку провели Центр Разумкова спільно з Офісом зв`язку НАТО в Україні та Дипломатичною академією України під патронатом Міністерства закордонних справ України за підтримки посольств в Україні Норвегії, Польщі, Швейцарії та Міністерства оборони Естонії.

Звертаючись до учасників, пані Тісо відзначила важливий внесок України у підтримання миру і безпеки в світі та перспективи зміцнення національної безпеки в Україні: «У той час як основою, на якій Україна здійснює свою зовнішню політику, є Статут ООН, підтримання рівноваги між «інтернаціоналізмом» та «регіоналізмом», між функціональними та географічними компетенціями різних суб’єктів, зокрема Європейського Союзу, Ради Європи, ОБСЄ, СНД, ГУАМ та системи ООН, є процесом, за допомогою якого вона може здійснювати лідерство у міжнародних справах. Проте, таку рівновагу можна підтримувати тільки за умови додержання міжнародних стандартів і норм, зокрема засад міжнародного права у галузі прав людини – чи то зобов’язань України за міжнародними договорами, чи то багатосторонніх інструментів, таких як угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, намір щодо підписання якої у листопаді цього року підтвердив Уряд України. Якщо поглиблення відносин від Україною та іншими державами-членами ООН дійсно базується на стандартах і нормах, то існує дуже висока ймовірність того, що активізація політичних або економічних чи культурних зв`язків також зміцнить людську безпеку народу України», - сказала пані Тісо.

На відкритті конференції виступив Міністр закордонних справ України, Діючий голова ОБСЄ Леонід Кожара, який наголосив на особливій ролі міжнародних організацій у сучасний період становлення нового світоустрою. У своєму виступі Леонід Кожара відзначив активні зусилля України у галузі зміцнення довіри між різними гравцями на світовій арені, врегулювання заморожених конфліктів, посилення інституційної спроможності ОБСЄ, що є одними із пріоритетів Головування України в цій Організації. Пан Кожара окреслив вагомий внесок України у міжнародні миротворчі зусилля під егідою ООН та інших безпекових структур. Глава українського зовнішньополітичного відомства відзначив важливе значення лібералізації торговельних режимів та зближення стандартів у цій сфері для зміцнення міжнародної безпеки.

Дивіться повний текст промови пані Алесандри Тісо

Для отримання додаткової інформації просимо звертатись до Вікторії Андрієвської, спеціаліста зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Представництва ООН в Україні: andrievska@un.org, +380 44 254 0035.