21 вересня 2013 року - Міжнародний День миру це час для роздумів – це день, коли ми підтверджуємо нашу віру у ненасильництво і закликаємо до глобального припинення вогню.  Ми заохочуємо людей з усіх куточків земної кулі вшанувати хвилиною мовчання, опівдні за місцевим часом, усіх тих, хто загинув у конфліктах та тих, хто залишився у живих із травмою та болем на все життя. 

  

21 вересня 2013 року - Міжнародний День миру це час для роздумів – це день, коли ми підтверджуємо нашу віру у ненасильництво і закликаємо до глобального припинення вогню.  Ми заохочуємо людей з усіх куточків земної кулі вшанувати хвилиною мовчання, опівдні за місцевим часом, усіх тих, хто загинув у конфліктах та тих, хто залишився у живих із травмою та болем на все життя.  

Цього року ми звертаємо особливу увагу на освіту для миру. Освіта є важливим елементом зміцнення всесвітнього громадянства та розбудови мирного суспільства.

У червні, Малала Юзафзай, пакистанська школярка, на яку було скоєно замах на вбивство угрупуванням Талібан через відстоювання права на освіту, відвідала ООН. Малала заявила: «Один вчитель, одна книжка, одна ручка можуть змінити світ». Це – наша наймогутніша зброя.

Ось чому минулого року я започаткував Першу глобальну освітню ініціативу. Кожен хлопчик і кожна дівчинка заслуговують отримати якісну освіту та ознайомитись із цінностями, які допоможуть їм стати частиною глобальної спільноти.

Уряди та наші партнери з розвитку працюють над тим, щоб кожна дитина ходила у школу та отримала знання, необхідні для життя у 21 столітті. Існує новий імпульс у країнах із найбільшими потребами, наприклад, постраждалих від конфліктів, в яких проживає половина дітей, позбавлених освіти. Але ми повинні зробити більше – набагато більше. П’ятдесяти семи мільйонам дітей відмовлено в освіті. Мільйонам інших потрібні кращі школи.

Навчання найбідніших та найбільш маргінальних груп дітей вимагає сміливого політичного керівництва та значніших фінансових зобов’язань. Вперше за останнє десятиліття знизилась фінансова допомога освіті. Ми повинні змінити цей спад, налагодити нове партнерство та привернути ще більшу увагу до якості освіти.

В цей Міжнародний День миру, давайте дамо обіцянку вчити дітей розвивати цінності терпимості та взаємоповаги. Давайте інвестувати у школи та вчителів, які будуть будувати чесний та відкритий світ, який охоплює розмаїття. Давайте боротися за мир та відстоювати його усіма своїми силами.

http://www.un.org/ru/events/peaceday/