У Верховній Раді пройшли парламентські слухання на тему: «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Проблеми і дієві механізми їх вирішення», під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України

У Верховній Раді пройшли парламентські слухання на тему: «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Проблеми і дієві механізми їх вирішення», під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України пана Ігоря Калєтніка.

Відкриваючи парламентські слухання, пан Калєтнік зазначив, що в Україні проблему дотримання рівності прав жінок та чоловіків можна розділити на кілька напрямів. Перший - це можливість працевлаштування для жінок та рівень заробітних плат. Другий - це представництво жінок в органах державної влади та політиці. Третій, та один з найбільш болючих - факти проявів домашнього насильства по відношенню до жінок. Перший заступник Голови Верховної Ради поінформував, щов парламенті серед 445 народних депутатів VІІ скликання: 403 - чоловіки, 42 - жінки (9,4 %). Серед обранців обласних рад - 12% жінок, районних рад - 23%, міських рад - 28%, сільських рад - 51%, селищних рад - 46%. Він зазначив, що жінки становлять понад 78% від загальної кількості державних службовців. «Однак чисельна перевага жінок на державній службі формується в основному за рахунок посадовців нижчих управлінських рівнів, із просуванням на посади вищого рівня їхня частка значно зменшується», - сказав пан Калєтнік. Він також додав, що «реальним виміром удосконалення законодавства у сфері гендерної рівності в Україні має стати збільшення участі жінок у суспільно-політичному житті країни, їх представництва у бізнесі та органах державної влади всіх рівнів».

Координатор системи ООН в Україні пані Алессандра Тісо виступила від імені усіх агентств, фондів та програм ООН, що входять до системи ООН в Україні й відзначила успіхи України на шляху забезпечення рівних можливостей чоловіків та жінок, як-от прийняття Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2016 року, та відзначила низку питань, що потребують уваги, і зокрема, таких як потреба у створенні системи відповідних фінансових механізмів щодо забезпечення гендерної рівності, вжиття заходів щодо подолання професійної сегрегації і розриву в оплаті праці, гендерних стереотипів, низької участі жінок у прийнятті рішень та подолання гендерного насильства.

Учасники парламентських слухань зазначали, що нині питання гендерної рівності є дуже важливим для України. Промовці наголошували, що в результаті інтеграції нашої держави в європейське співтовариство виникає потреба переосмислити місце і роль жінки в суспільстві, її рівноправну участь у всіх сферах життєдіяльності.

Повний текст промови пані Алесандри Тісо, Координатора системи ООН в Україні під час парламентських слухань «Рівні права чоловіків та жінок. Проблеми та заходи для їх ефективного розв’язання»