24 жовтня 2013 року - "День Організації Об`єднаних Націй надає можливість усвідомити, який величезний внесок вносить ця Організація у справу забезпечення миру і загального прогресу. У цей День доречно подумати про те, що ще ми можемо зробити для втілення в життя нашого бачення кращого світу", - зазначив Генеральний секретар ООН.

Повідомлення Генерального секретаря ООН з нагоди Дня ООН:

"Шановні друзі,

День Організації Об`єднаних Націй надає можливість усвідомити, який величезний внесок вносить ця Організація у справу забезпечення миру і загального прогресу.

У цей День доречно подумати про те, що ще ми можемо зробити для втілення в життя нашого бачення кращого світу.

Найбільшою з проблем що стоять перед нами в області безпеки є бойові дії в Сирії.

Життя мільйонів людей залежить від надання гуманітарним персоналом ООН своєчасної допомоги.

Експерти ООН працюють рука об руку з Організацією по забороні хімічної зброї, відзначеної Нобелівської премії миру, в цілях знищення запасів зброї в Сирії.

І ми добиваємося пошуку дипломатичного рішення, з тим щоб покласти край стражданням, які тривають занадто довго.

Нашим найбільш нагальним завданням у галузі розвитку є втілення на практиці концепції сталого розвитку.    

Завдяки наміченим цілям в галузі розвитку, сформульованим в Декларації тисячоліття, вдалося наполовину скоротити масштаби бідності.

Тепер ми повинні зберегти набраний темп, виробити настільки ж надихаючу програму розвитку на період після 2015 року і досягти угоди щодо проблеми зміни клімату.

В цьому році ми знову побачили, як Організація Об`єднаних Націй виступила єдиним фронтом у справі запобігання збройних конфліктів, поваги прав людини, охорони навколишнього середовища та вирішення багатьох інших питань.

Ми продовжуємо демонструвати, яких великих успіхів можна домогтися за допомогою колективних дій. Але ми здатні і на більше.

В умовах зростаючої взаємозалежності в світі ми повинні підвищити свою згуртованість.

У цей День Організації Об`єднаних Націй давайте урочисто пообіцяємо жити у відповідності з нашими основоположними ідеалами і спільно працювати на благо миру, розвитку і здійснення прав людини".