30 жовтня 2013 року – На честь 68-мої річниці Організації Об`єднаних Націй в Україні пройшли різноманітні заходи та події, які залучили національних партнерів та широку громадськість. 

30 жовтня 2013 року – На честь 68-мої річниці Організації Об`єднаних Націй в Україні пройшли різноманітні заходи та події, які залучили національних партнерів та широку громадськість.

Офіційна частина свята проходила у День Організації Об`єднаних Націй 24 жовтня Національній Академії мистецтв. Під час події була проведена фото та відео виставка робіт 15 установ системи ООН в Україні, щоб дати гостям розуміння про роботу Організації Об`єднаних Націй в Україні. Крім того, художня інтерпретація українських пріоритетів програми розвитку на період після 2015 року була представлена у вигляді пісочної анімації.

"Ідеали соціальної справедливості, відкритості та рівноправності продовжують рухатися наші серця і уми , щоб знайти рішення проблем і працювати разом на шляху до миру, поліпшення умов життя і надання людям права голосу, коли їх права порушено», - зазначила пані Алессандра Тісо, Постійний координатор системи ООН в Україні та Постійний представник ПРООН в Україні. - Ми повинні робити більше, з більшою пристрастю, переконаністю, з далекоглядною метою прийняття рішень задля кращого світу в майбутньому, більш стійким миром, мати серця і уми наповнені розумінням , чому ми повинні робити краще".

Ще один захід у рамках святкування 68-ї річниці організації було проведено для бібліотекарів у залі ООН у Національній науковій бібліотеці ім. В. Вернадського, де під час "Ярмарку Публікацій ООН" нещодавні публікації та інші джерела інформації ООН були поширені серед представників наукових, академічних та публічних бібліотек.

"Ця подія стала прекрасною можливістю розвинути партнерські відносини з бібліотекарями та академічною спільнотою, із розумінням роботи ООН в Україні та глобальної проблематики з метою просування науково-обґрунтованої роботи та подальшого навчання", - сказала пані Вені Ала-Сіуруа, співробітник програм UNODC та Голова групи комунікацій ООН.

Молодь України була також долучена до тижня Організації Об`єднаних Націй. Учні з декількох шкіл у Києві були запрошені на лекції, проведені працівниками ООН по темах, пов`язаних з мандатом ООН. Однією з лекцій у м. Києві Бізнес-ліцею «Волонтерування» отримала особливо теплий прийом від молоді із бажанням стати активними громадянами і працювати на розвиток в їх власних громадах в майбутньому.

"Важливо повідомити молодим українцям про те, як волонтерство приносить користь як суспільству, так і самим молодим людям. Учні у такому молодому віці сповнені можливостей і цікавості, і вони незабаром очолять цю країну. Для мене буде честю працювати із великою кількістю українських підлітків, які готові зробити свій внесок у розвиток своєї країни за допомогою волонтерства", сказав пан Шинобу Машіма, співробітник Програми Волонтерів Організації Об`єднаних Націй в Україні.

День Організації Об`єднаних Націй відзначається щорічно 24 жовтня, починаючи з 1948 року позначаючи набрання чинності Статутом Організації Об`єднаних Націй у 1945 році. Після ратифікації цього основоположного документа підписанням більшістю країн, у тому числі п`ятьма постійними членами Ради Безпеки Організації Об`єднаних Націй.

Організація Об`єднаних Націй діє в Україні з 1992 року в даний час включає 15 організацій системи ООН, які працюють в країні. Вони надають допомогу на центральному та місцевому рівнях у досягненні стійкого економічного зростання, державного управління, верховенства права, поваги прав людини та інших міжнародних стандартів і норм заради добробуту народу України.

Докладніше про День Організації Об`єднаних Націй:  http://www.un.org/en/events/unday/

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ