03 жовтня 2013 - 3 жовтня Виконавчий Директор ЮНЕЙДС Мішель Сідібе привітав Віце-прем`єр-міністра України, пана Костянтина Грищенка з першим офіційним візитом до штаб квартири ЮНЕЙДС у Женеві.

Цей візит набуває особливого значення в контексті обрання  України, як представника регіону Східної Європи до складу Координаційної Ради, яка є керівним органом  ЮНЕЙДС.

Під час двосторонньої зустрічі було обговорено значний прогрес, досягнутий  Україною в національній відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу.

“Кількість людей, що мають доступ до антиретровірусної терапії за останній рік подвоїлась і нині становить 40 тис. осіб. Також, вперше з 1999 року, спостерігається зменшення кількості нових випадків ВІЛ-інфекції, що свідчить про суттєвий прогрес України”, - відзначив пан Сідібе.

Також Пан Сідібе наголосив, що ЮНЕЙДС може бути посередником між Урядом України та країнами Африки щодо обміну досвідом у сфері налагодження виробництва антиретровірусних препаратів.

Віце-прем`єр-міністр України пан Костянтин Грищенко висловив вдячність ЮНЕЙДС, Глобальному фонду та національним фондам за підтримку у національній відповіді на епідемію ВІЛСНІДу в Україні і наголосив, що Україна забезпечуватиме досягнення прогресу і в рамках нової Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ на 2014-2018 рр.

"Епідемія СНІДу показала, що суспільству необхідно адаптуватися до нових умов, і нині Україна реалізує свою національну відповідь прозоро та у відкритому партнерстві, що забезпечує захист людей, які живуть з ВІЛ від стигми та дискримінації.”- зауважив пан Костянтин Грищенко. Він також підтвердив запрошення пану Мішелю Сідібе відвідати Україну з першим офіційним візитом, 22-24 жовтня 2013 року.

У жовтні минулого року делегація високого рівня з Координаційної Ради ЮНЕЙДС відвідала Україну, щоб ознайомитися з досягненнями в національній відповіді на епідемію ВІЛСНІДу в Україні. ЮНЕЙДС щиро вітає Україну в якості нового члена Програмної Координаційної Ради ЮНЕЙДС з 1 січня 2014 року.

"Ми повні рішучості співпрацювати з ЮНЕЙДС заради зміни суспільних відносин у всіх аспектах, що стосуються ВІЛ-інфекці в Україні: зниження стигми, посилення профілактики та забезпечення доступу до життєво необхідних послуг”
Костянтин Грищенко, Віце -прем`єр- міністр України

"Нова Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ на 2014-2018 рр. в Україні  може стати прикладом національної мобілізації людських та фінансових ресурсів і досягнення конкретних результатів для інших країн Східної Європи та Співдружності Незалежних Держав".
Мішель Сідібе, Виконавчий директор ЮНЕЙДС.

http://unaids.org.ua/uk/news/1550