30 жовтня 2013 - У Львові відбувся семінар – тренінг: «Побудова партнерства для забезпечення населення послугами з планування сім’ї та доступними засобами контрацепції», організований Фондом народонаселення (ФН) ООН в Україні у партнерстві з програмою «Здоров’я жінок України» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Учасниками заходу стали медичні фахівці та соціальні працівники, представники Львівської обласної адміністрації, відповідальні за розробку політики, фінансування та впровадження регіональних програм з репродуктивного здоров’я, а також представники приватного сектору та громадських організацій.

Захід відкрила Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, яка зазначила, зокрема, що формування та збереження репродуктивного здоров’я, забезпечення доступності послуг планування сім‘ї для населення, зокрема у сільській місцевості, інформованості населення щодо методів попередження небажаної вагітності та забезпечення населення засобами контрацепції належить до пріоритетних напрямків діяльності Департаменту.

У ході семінару відбувся обмін думками з приводу шляхів досягнення в Україні широкого розуміння і суспільного консенсусу щодо ключових соціально-економічних переваг сучасних засобів планування сім`ї для покращення здоров’я жінок та дітей.

Учасники заходу дійшли згоди щодо необхідності координації діяльності різних структурних підрозділів ОДА між собою та з іншими службами системи оборони здоров‘я області в царині планування сім‘ї та репродуктивного здоров‘я з широким залученням ЗМІ та громадських організацій, зокрема, щодо проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення, формування засад безпечної статевої поведінки, створення системи надання якісних консультаційних послуг особам, що вступають у шлюб, і подружжям.

Спеціальною темою семінару була проблема вагітності та материнства у підлітковому віці, якій було присвячено цьогорічний Звіт про стан народонаселення у світі. Учасники зазначили необхідність координації зусиль, спрямованих на зменшення кількості підліткових вагітностей в Україні.

Вагітність у підлітковому віці, ранні пологи, виконання материнської ролі занадто юною дівчиною, формування особистості якої ще триває, підвищують ризик появи негативних наслідків, насамперед, для здоров’я молодої матері та її дитини, а також для матеріального становища, подальшої соціальної адаптації, здобуття професії та інших аспектів життя як матері, так і її дитини.

http://www.unfpa.org.ua/news/327.html