21 жовтня 2013 - "Президент Готель Київ" вітав гостей «Міжнародної навчальної програми з розробки, планування та реалізації політики в галузі старіння населення в Україні», організованої Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні (ФН ООН) спільно з Міжнародним інститутом вивчення старіння (ООН – Мальта) за підтримки Міністерства соціальної політики України.

Захід відкрила Представник ФН ООН в Україні пані Нузхат Есан, яка наголосила на важливості розвитку значного технічного потенціалу державних органів, громадського суспільства та приватного сектору в Україні задля вироблення спільного плану дій у відповідь на соціально-економічний вплив явища старіння населення в нашій країні.

«Фонд ООН у галузі народонаселення, мабуть, єдина міжнародна агенція, що з 2007 року займається проблемами розвитку України, пов‘язаними зі старінням населення, - зазначила Представник ФН ООН. – Наразі, ми тісно співпрацюємо з Міністерством соціальної політики України, аналізуючи та вдосконалюючи існуючі законодавчі акти, які стосуються літніх людей, включаючи національні стандарти надання соціальних послуг особам похилого віку, проводимо дослідження і аналіз у сфері старіння населення, розвиваємо міжнародне партнерство, спрямоване на забезпечення інтересів літніх людей».

Світ старішає швидкими темпами. У 2000 році, вперше у світовій історії кількість людей старших 60 років у світі перевищила кількість людей, чий вік не досяг 5 років. За прогнозами ФН ООН, до 2050 року 33 країни світу налічуватимуть по 10 мільйонів людей віком 60 років і старше, включаючи 5 країн, де кількість осіб похилого віку перевищуватиме 50 мільйонів. Із цих 33 - 22 належать до групи країн, що розвиваються. Кількість населення у віці 60 років і більше зростає швидшими темпами, ніж загальна чисельність населення у майже усіх регіонах планети.

Україна є і залишатиметься однією з «найстаріших» країн у світі. Згідно з демографічними прогнозами, частка людей старших за 60 років сягне в Україні позначки 33% у 2050 році.

ФН ООН в Україні продовжуватиме діяльність, спрямовану на імплементацію кращого досвіду, який існує у цій сфері, задля зміцнення спроможності держави відповідно реагувати на виклики, пов‘язані зі старінням населення, запроваджуючи механізми державно-приватного партнерства із залученням інститутів громадянського суспільства, підтримуючи механізми міжвідомчої координації та кооперації, пропагуючи здоровий спосіб життя у літньому віці у нашій країні.

http://www.unfpa.org.ua/news/323.html