16 жовтня 2013 - У рамках реалізації програми «Здоров’я жінок України» в Чернівецькій області відбувся семінар-тренінг «Побудова партнерства для забезпечення населення послугами з планування сім’ї та доступними засобами контрацепції». Захід здійснювався за ініціативи Фонду Народонаселення Організації Об’єднаних Націй, керівництва програми «Здоров’я жінок України» та за підтримки Чернівецької облдержадміністрації. В ньому взяли участь представники служб планування сім’ї Чернівецької, Івано-Франківської, Вінницької та Хмельницької областей. Аналогічні семінари вже відбулися у Полтаві та Криму.

- Семінар спрямований на обговорення питань, пов’язаних зі службою планування сім’ї та забезпеченням населення контрацептивами. Україна досягла зниження показників материнської смертності й покращення демографічної ситуації. Однак недостатньо досягти цього рівня. Треба утримувати хоча б його сталість. А для цього необхідно працювати над збереженням репродуктивного здоров’я населення, - пояснює заступник представника Фонду народонаселення ООН в Україні Павло Замостьян. – Одним з важливих питань щодо цього є забезпечення населення засобами контрацепції. Вони дозволяють уникнути небажаної вагітності, пов’язаних з цим абортів, убезпечитись від інфекційних хвороб.

Під час семінару учасники розглянули й обговорили чимало питань, зокрема, стосовно переваг планування сім’ї; соціально-економічних вигод інвестування в планування сім’ї; побудови комунікативної стратегії для покращення інформованості населення щодо збереження репродуктивного здоров’я та сучасних методів планування сім’ї, тощо.

http://www.unfpa.org.ua/news/319.html

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ