09 жовтня 2013 - Система агенцій ООН в Україні і, зокрема Фонд народонаселення ООН, активно підтримують заходи, спрямовані на встановлення гендерної рівності у різних сферах життя українського суспільства. На сучасному етапі гендерна проблематика належить до компетенції Міністерства соціальної політики України, низки агенцій ООН в Україні, неурядових організацій, представники яких взяли участь у засіданні відповідної Тематичної групи під головуванням Представника Фонду народонаселення ООН пані Нузхат Есан.

Учасники засідання погодились, що координація зусиль, вироблення спільних підходів та ефективне використання уже напрацьованого досвіду набуває на сучасному етапі особливої важливості. Представники міжнародних організацій, державних органів та громадянського суспільства обмінялись думками щодо заходів, запланованих ними до кінця року, а також про ефективні механізми спільної діяльності на наступні роки.

Вироблення узгоджених заходів щодо подолання гендерної нерівності набуває особливого значення з огляду на нещодавнє ухвалення Державної програми по забезпеченню рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2016 року. Документ передбачає запровадження стандартів рівності жінок та чоловіків з урахуванням передового європейського досвіду, підвищення обізнаності широкої громадськості щодо гендерної нерівності, заходів, які необхідно вживати надалі задля забезпечення прогресу в цій сфері.

Особлива увага у цьому зв‘язку приділялась вирішенню проблем гендерної нерівності у сфері соціально-трудових відносин, зокрема, пов‘язаними з подоланням гендерного розриву у рівні оплати праці жінок і чоловіків, необхідністю реінтеграції молодих матерів до сфери зайнятості після відпустки по догляду за дитиною, створення можливостей для дистанційної роботи батьків з маленькими дітьми, для підвищення кваліфікації молодих батьків.

У ході обговорення питання протидії насиллю в сім‘ї, Представник ФН ООН висловила стурбованість у зв‘язку з відсутністю загальнодержавної служби звернень з цих питань, яка була підтримана іншими доповідачами, які дійшли згоди щодо необхідності міжгалузевого підходу та спільних дій з боку правоохоронних органів, соціальних служб та систем охорони здоров‘я нашої країни.

Наступне засідання Гендерної тематичної групи відбудеться в листопаді ц.р.

http://www.unfpa.org.ua/news/317.html