03 жовтня 2013 - Фонд народонаселення (ФН) ООН спільно з Міністерством охорони здоров’я України та в партнерстві з програмою «Здоров’я жінок України» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) провів у м. Полтава одноденний регіональний семінар – тренінг на тему: «Побудова партнерства для забезпечення населення послугами з планування сім’ї та доступними засобами контрацепції».

Учасниками заходу стали представники Полтавської, Харківської Кіровоградської та Черкаської обласних державних адміністрацій і рад, медичні фахівці та соціальні працівники, відповідальні за розробку політики, фінансування та впровадження регіональних програм з репродуктивного здоров’я, а також представники приватного сектору та громадських організацій цих регіонів.

У ході семінару відбувся обмін думками з приводу шляхів досягнення в Україні широкого розуміння і суспільного консенсусу щодо ключових соціально-економічних переваг сучасних засобів планування сім`ї для покращення здоров’я жінок та дітей.

Експертами ФНООН була представлена модель загально-ринкового підходу (ЗРП), в основі якої - ідея партнерства між державним, приватним сектором та неурядовими організаціями.

Зазначений підхід передбачає, що державний сектор і некомерційні організації беруть на себе зобов‘язання фінансувати послуги з планування сім‘ї для малозабезпечених та соціально уразливих категорій населення. Водночас, для забезпечення потреб платоспроможних категорій населення продовжує функціонувати традиційний ринок контрацептивів, що дозволяє йому ефективно розвиватися.

За результатами семінару, учасники розробили рекомендації до обласних стратегій залучення загально-ринкового підходу до системи надання послуг з планування сім‘ї, з метою забезпечення їх максимальної доступності для населення.

http://www.unfpa.org.ua/news/311.html