21 вересня 2013 - Представник Фонду народонаселення ООН в Україні пані Нузхат Есан відвідала м.Кременчук, Полтавської області, з нагоди відзначення Міжнародного дня миру. Урочистості проходили в Парку Миру, де в 2010 році було встановлено Гонг Миру як подарунок Україні від уряду Індонезії.

У заході, який відкрив Секретар Кременчуцької міської ради В.Івко, взяли участь студенти місцевих коледжів та професійно-технічних училищ, ветерани Великої Вітчизняної війни та мешканці міста Кременчука. Перед присутніми виступили Представник Фонду народонаселення ООН в Україні пані Н.Есан, Надзвичайний і Повноважний Посол Індонезії в Україні пані Н.Кун Нар‘яті, Голова Автозаводської районної ради В.Коваленко і Директор Кременчуцького центру міжнародних зв‘язків та економічного розвитку міста «Кременчук Інвест» А.Мельник.

У своєму виступі пані Есан високо оцінила внесок України у зусилля ООН, спрямовані на встановлення миру та безпеки, відзначивши, що 37 000 українців брали участь у 20 міжнародних миротворчих операціях і місіях ООН. Представник ФН ООН віддала шану 27 українським миротворцям, які віддали свої життя у ході цих операцій.

Представник ФН ООН представила цьогорічну тему Міжнародного дня миру, яка була визначена Генеральним секретарем ООН як «Освіта заради миру».

«Освіта є життєво важливою для побудови мирних суспільств. 57 мільйонів дітей в усьому світі досі позбавлені можливості отримати освіту. Ще багато мільйонів - потребують кращої освіти. Не достатньо лише навчитися читати, писати і рахувати. Освіта також допомагає виховувати взаємну повагу до інших людей і світу, в якому ми живемо, і сприяє побудові справедливіших, мирних держав, в яких є місце для кожного,» - зазначила Н.Есан.

Родзинкою цьогорічного заходу став виступ індонезійських дітей у національних костюмах, які приїхали до Кременчука, щоб взяти участь у святкуванні Міжнародного дня миру.

У ході візиту до Кременчука, пані Есан також зустрілася з представникам адміністрації міста і виступила на відкритті Асамблеї молодих дипломатів в одній з кращих шкіл міста - ліцеї №30.

Довідкова інформація

Гонг миру - це міжнародний пацифістський проекту, ініційований у 2003 році Урядом Індонезії за підтримки світового співтовариства. Гонг є символом миру, відмови від ксенофобії і тоталітаризму. Звук Гонга є відтворенням давньої індонезійської традиції, коли ударами в Гонг відзначити закінчення війни і поширення серед людей надій на добро і мир.

Гонг - 150-кілограмова металева пластина, що містить такі знаки-символи: дві квітки – втілення гармонії світу, краси і радості; прапори всіх країн світу - єднання населення планети; 10 символів основних світових релігій: ісламу, іудаїзму, християнства, буддизму, конфуціанства, індуїзму, даосизму, сикхізму та сінтоїзму. У середині диску зображено нашу планету. Такі гонги також встановлено у різних країнах світу: на о. Балі (Індонезія), у м.Женева (Швейцарія), м.Шаньдун (Китай), м. Гьодьолльо (Угорщина), м.В`єнтьян (Лаос), інших країнах.

Гонг Миру було встановлено в парку м.Кременчук у 2010 році в якості подарунка Україні від Індонезії. У подальші роки у місті встановилася традиція щорічного відзначення Міжнародного дня миру.

http://www.unfpa.org.ua/news/308.html