16 вересня 2013 - Розпочав роботу перший семінар-тренінг із циклу заходів, присвячених основним принципам синдромного підходу до лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом у представників уразливих щодо ВІЛ груп населення.

На відкритті заходу до учасників звернулись Представник Фонду народонаселення ООН в Україні пані Нузхат Есан, Головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров‘я України зі спеціальності «Дерматовенерологія» д.мед.н., проф.. Олександр Літус і Заступник Представника Всесвітньої організації охорони здоров‘я (ВООЗ) в Україні пан Ігор Перегінець.

Представництво Фонду Народонаселення ООН в Україні спільно з Європейським Бюро ВООЗ та Міністерством охорони здоров‘я України організували проведення трьох таких заходів, призначених для лікарів-дерматовенерологів, що працюють як в системі дерматовенерологічної служби, так і служби протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні. У заходах візьмуть участь стануть більше 80 спеціалістів з усієї України.

На сьогодні можливість застосування синдромного підходу до лікування ІПСШ передбачена в більшості країн Європейського регіону та в Північній Америці. Проте, в умовах сучасної системи надання венерологічної допомоги в Україні можливість застосування в медичній практиці синдромного лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, наразі не формалізовано. Це є одним із суттєвих бар‘єрів на шляху підвищення ефективності лікування значної кількості хворих.

У цьому зв‘язку, метою заходів, організованих Представництвом Фонду народонаселення ООН в Україні, є надання практикуючим спеціалістам актуальної інформації щодо синдромного підходу до лікування ІПСШ у представників уразливих щодо зараження ВІЛ груп населення як дієвого методу профілактики інфікування ВІЛ статевим шляхом.

http://www.unfpa.org.ua/news/297.html

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ